Defragmentacja dysku problem

mam problem win xp prof. gdy chce zrobić defragmentacje dysku c wyskakuje mi :"Defrgmentator dysków stwierdził że program chkdsk jest zaprogramowany do uruchomienia na woluminie (C:) Uruchom polecenie chkdsk /f " a gdy uruchomie te polecenie to pojawia się

"Typ systemu plików to NTFC

nie można zablokować bierzącego dysku

program chkdsk nie może działać,ponieważ wolumin jest używany przez inny proces,czy wolumin ten ma być sprawdzony przy następnym uruchomieniu komputera? T/N"

i gdy tam że tak to komp i tak nic nie robi co jest nie tak dokładnie mi chodzi abym mógł zdefragmentować dysk C

Daj tak(T),zrób restart kompa nastąpi sprawdzenie partycji/dysku i rób defragmentację - widać są błędy na dysku.

lub wykonaj to tak dla wszystkich partycji i później defragmentacja:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 189#553189

oto chodzi że jak tam tak to nic sie nie dzieje

ustaw ręcznie prawy na dysk/Narzędzia > Scan Disk >sprawdz/zaznaczasz dwie opcje/Restart Teraz powinien się uruchomić

W wierszu poleceń wpisz:" chkdsk C: /f" następnie spyta cię

czy wolumin ten ma być sprawdzony przy następnym uruchomieniu komputera? T/N" wpisz T

musisz go sam wyłączyć lub zrestartować system sam tego nie zrobi

:slight_smile:

A jeśli CHKDSK nie może ukończyć sprawdzania partycji, bo wypisuje “Za mało miejsca na dysku, aby wstawić wpis indeksu”? Choć mam na tym dysku 16GB wolnego :?

Edit:

Dobra, nie mogłam się doczekać na pomoc, ale już sobie jakoś poradziłam, nie kłopoczcie się :stuck_out_tongue: