Defragmentacja dysku - pytanie

Czy gdy defragmentuje dysk msuzę wyłączyć aplikacje typu: eMule, GG, Firefox? I cyzm np. w tym czasie mogę grać?

no jeśli masz tylko fizxyczny dysk to byłoby dobrze powyłąńczać wszystkie progsy …

jeśli masz dwa fizyczne dyski np jeden na system drugi tylko jako magazyn to ten drugi możesz defragmentować w czacie gdy korzystasz z dysku pierwszego :stuck_out_tongue:

mam nadzieje że zroziesz co napisałem :stuck_out_tongue:

Teoretycznie nie musisz wyłączać i możesz grać. Ale wskazane jest, że jak robisz wszelka diagnostykę to żeby komputer był jak najmniej obciążony, czyli żeby pracował głównie tylko ten wskazany program np. do defragmentacji. Poprostu przeciez całe 24h na dobę nie korzystasz z kompa, to włącz defragmentację np. przed snem albo z samego rana :slight_smile:

A jak długo trwa defragmentacja? Mam dwie partycje po 30 GB.

krzychu13 tak jak napisali koledzy.

Gdy formatujesz partycję najlepiej aby nie korzystać zbytnio z niej.

Czas defragmentacji może się wydłużyć a i sama defragmentacja nie będzie taka jaką byś chciał.

Najlepiej jeśli to możliwe to wykonywać ją w trybie awaryjnym gdyż wtedy wiele usług samego windowsa nie działa.

No i jeszcze sprawa czym defragmentować.

Generalnie obojętne czy to będzie ten windowsa czy inny, ale lepszej jakości jest diskeeper lite i O&O defrag 2000 lite więc którymś z tych dwóch :slight_smile:

To zależy jak pliki są podefragmentowane, ale około 10-15 minut ale mówie ze to tak naprawdę zależy jak są pliki pofragmentowane i czy jest to partycja systemowa czy nie (systemowa dłużej) :slight_smile:

Właśnie chcę sformatować tym windowsa. Czym się różnią te programy od tego Windowsa? A jeszcze jedno jak uruchomić w awaryjnym? :oops: :oops:

Uruchamiasz ponownie kompa i od razu nawalasz cały czas w F8 i wtedy pojawi sie menu w którym możesz wybrać Tryb awaryjny :slight_smile:

Charakteryzują się lepszą wydajnością i szybkością działania niż ten windowsa.

Tylko diskeeper chyba nie idzie w trybie awaryjnym ale możesz to sprawdzić ;]

Dzięki za rady jeszcze dzisiaj zdefragmentuje dysk.