Defragmentacja

(Draco27) #1

Chcialbym zrobic maly sondaz i spytac sie czy praktykujecie ten zabieg oraz jego przydatnosc (badz nie) w roznych systemach plikow (od fat16 po ntfs)

dzieki za odpowiedzi :smiley: 8) :smiley:

(Sumowski) #2

ja wiem tylko tyle ze na NTFS trwa to ZNACZNIE szybciej, a robie to co jakis czas (znaczy sie defragmentuje :wink: ). generalnie dysk mniej chrobocze.

(Polko P L) #3

ja raczej tego w og贸le nie robie :stuck_out_tongue:

(Draco27) #4

trwa szybciej bo sa wieksze jednostki alokacji niz na fat-ach :smiley:

(Marsmo) #5

To bardzo niedobrze! :frowning:

Trzeba to robi膰 g贸ra raz na 2 m-ce, poniewa偶 pliki w systemie ulegaj膮 znacznemu rozproszeniu i ich wczytywanie trwa d艂u偶ej, a i r贸wnie偶 mo偶e dochodzi膰 do r贸偶nych problem贸w z kompem.

Nie m贸wi膮c ju偶 o tym, ze zar贸wno dysk - jak i pami臋膰 i procesor ulegaj膮 szybszemu zu偶yciu.

Zreszt膮, jak si臋 robi du偶o manewr贸w na kompie z programami i plikami, to nawet wspomniane 2 m-ce to i tak za d艂ugo... :?

Najlepiej i najszybciej oczywi艣cie specjalnym progsem; rewelacyjny jest Diskeeper w wersji Lite (czyli darm贸wka). :slight_smile:

(Draco27) #6

Tak Diskkipeer to chyba najlepszy programik do defragmentacji win xp tez z niego korzysta jest w systemie start->akcesoria->narzedzia systemowe :smiley: :stuck_out_tongue:

(Piotralek) #7

Ja robie 艣rednio raz w miesi膮cu :slight_smile:

(Sumowski) #8

podajcie prosze jakis link do tego Diskkipeera calego przyda sie :slight_smile:

(dawidos) #9

Ja rzadko robie defragmentacj臋 bo mi si臋 nie chce czekac:-D

(Minio Dp) #10

Ja defragmentuje 艣rednio raz na 2-mce. Pliki otwieraj膮 si臋 szybcjej, wog贸le komp si臋 "regeneruje" :smiley:

:arrow: Diskeeper

(fiesta) #11

To nie dzia艂 Na luzie

Posty OT :arrow: KOSZ

(Minio Dp) #12

Post Waterproof wyja艣nia wszystko :wink:

(Draco27) #13

fiesta czepiles sie mnie jak rzep psiego ogona wez wrzuc luz no chyba ze cie rajcuje wywalanie moich post贸w :stuck_out_tongue:

nastepnym razem dorzuce cos na temat by niedac ci powodow :stuck_out_tongue: !!

(Draco27) #14

ale ja chcialem poznac zdanie urzytkownikow na temat defragmentacji a nie znalezc odpowiedz dlatego mozesz napisac post i zajac stanowisko w dyskusji !!

:smiley:

(Marsmo) #15

http://download.chip.pl/download_90406.html

(Draco27) #16

waterproof->wiadomosc na priv

standed napisz czy znalazles !!

a probowaliscie robic defragmentacje zaraz po jej zakonczeniu (podwojna) czasami jeszcze cos poprawia !!

(Www Rodzynek) #17

Ja niekiedy bez defragmentacji nie wyobrarzam sobie 偶ycia pomoga zaje*****

(Ufol7) #18

A ja w og贸le tego nie robi臋 bo co miesi膮c robi臋 formacika:D

(Draco27) #19

mozna i tak ale wydaje mi sie ze defragmentacje robi sie szybciej i latwiej

:smiley:

(Www Rodzynek) #20

ja jakbym mia艂 co miesi膮c formatowa膰 i instalowa膰 to co mam na komie to po 2 miechach szlak by mnie trafi艂