Defragmentacja

Chcialbym zrobic maly sondaz i spytac sie czy praktykujecie ten zabieg oraz jego przydatnosc (badz nie) w roznych systemach plikow (od fat16 po ntfs)

dzieki za odpowiedzi :smiley: 8) :smiley:

ja wiem tylko tyle ze na NTFS trwa to ZNACZNIE szybciej, a robie to co jakis czas (znaczy sie defragmentuje :wink: ). generalnie dysk mniej chrobocze.

ja raczej tego w ogóle nie robie :stuck_out_tongue:

trwa szybciej bo sa wieksze jednostki alokacji niz na fat-ach :smiley:

To bardzo niedobrze! :frowning:

Trzeba to robić góra raz na 2 m-ce, ponieważ pliki w systemie ulegają znacznemu rozproszeniu i ich wczytywanie trwa dłużej, a i również może dochodzić do różnych problemów z kompem.

Nie mówiąc już o tym, ze zarówno dysk - jak i pamięć i procesor ulegają szybszemu zużyciu.

Zresztą, jak się robi dużo manewrów na kompie z programami i plikami, to nawet wspomniane 2 m-ce to i tak za długo… :?

Najlepiej i najszybciej oczywiście specjalnym progsem; rewelacyjny jest Diskeeper w wersji Lite (czyli darmówka). :slight_smile:

Tak Diskkipeer to chyba najlepszy programik do defragmentacji win xp tez z niego korzysta jest w systemie start->akcesoria->narzedzia systemowe :smiley: :stuck_out_tongue:

Ja robie średnio raz w miesiącu :slight_smile:

podajcie prosze jakis link do tego Diskkipeera calego przyda sie :slight_smile:

Ja rzadko robie defragmentację bo mi się nie chce czekac:-D

Ja defragmentuje średnio raz na 2-mce. Pliki otwierają się szybcjej, wogóle komp się “regeneruje” :smiley:

:arrow: Diskeeper

To nie dział Na luzie

Posty OT :arrow: KOSZ

Post Waterproof wyjaśnia wszystko :wink:

fiesta czepiles sie mnie jak rzep psiego ogona wez wrzuc luz no chyba ze cie rajcuje wywalanie moich postów :stuck_out_tongue:

nastepnym razem dorzuce cos na temat by niedac ci powodow :stuck_out_tongue: !!

ale ja chcialem poznac zdanie urzytkownikow na temat defragmentacji a nie znalezc odpowiedz dlatego mozesz napisac post i zajac stanowisko w dyskusji !!

:smiley:

http://download.chip.pl/download_90406.html

waterproof->wiadomosc na priv

standed napisz czy znalazles !!

a probowaliscie robic defragmentacje zaraz po jej zakonczeniu (podwojna) czasami jeszcze cos poprawia !!

Ja niekiedy bez defragmentacji nie wyobrarzam sobie życia pomoga zaje*****

A ja w ogóle tego nie robię bo co miesiąc robię formacika:D

mozna i tak ale wydaje mi sie ze defragmentacje robi sie szybciej i latwiej

:smiley:

ja jakbym miał co miesiąc formatować i instalować to co mam na komie to po 2 miechach szlak by mnie trafił