Defragmentator, antywirus, wypalanie płyt, filmy

Windows Vista Business pl.

  1. Defrag z Visty chce defragmentować dysk. Czy jest w nim opcja defragmentacji partycji? Na jednej z partycji mam np. obraz systemu zrobiony Norton Ghostem. Taki plik po defragmentacji jest do wywalenia.

  2. Po bezproblemowej instalacji AOL Active Virus Shield system kazał się zrestartować, a po restarcie już się go nie udało uruchomić- chyba, że w trybie awaryjnym. “Wywala się” na ekranie “Zapraszamy”. System zainstaluję sobie na nowo, na razie to i tak jedynie okres testowania, ale czy zna ktoś działający na 100% darmowy program antywirusowy?

Wiem, wiem, o AVS czytałem w starszych postach kupę pochwał. Może dobrze działa z angielską wersją Visty, ale z moją- nie.

  1. Poczytałem stare posty, poeksperymentowałem i jak na razie okazuje się, że ani Nero 6.xxx ani Nero 7 Essentials nie działają. Podobno ma działać najnajnajnowsza wersja Nero, ale ja już nie mam na to kasy. Czym w takim razie wypalać płyty, kopiować, itd.?

  2. Power DVD w wersji 5 “pluje się” przy instalacji, ale jakoś ostatecznie działa. Nie najlepiej ale działa. Power DVD 6 ma jeszcze większe problemy. czym odtwarzacie filmy DVD, VCD, DivX?

Czemu Windows Media Player z Visty nie potrafi odtworzyć pliku .mpg? Taki sam zainstalowany na XP radzi sobie z tym bez problemów.

Witam

pkt.4 Filmy odtwarzam Media Playerem + ffdshow

pkt.3 Miałem zainstalowane Nero 7 i nie działało teraz mam 6 i wszystko chodzi (w trybie zgodności)

pkt. 2 Obecnie nie mam antywirusa ale wgrywałem AVG i Avast i oba chodzą bezproblemowo

a co do defrag… polecam używać go poprzez cmd

Pozdrawiam

avast działa dobrze

Masz przecież systemowy program do nagrywania płyt, filmów :slight_smile:

Szkoda tylko, że nie wysyliłeś się, by ściągnąć z http://www.nero.com nero zgodne z Vistą, które jest dostępne od 3 miesięcy :shock:

Czy konieczne jest używanie tegoż programu? O ile mi wiadomo, już dawno wyszło Power DVD 7, a łatka z microsoft.com poprawia jego stabilność pod vistą ](*,) Tyutaj wersja w pełni kompatybilna z Vistą:

http://www.cyberlink.com/multi/download … 1_ENU.html

Czy tak trudno jest pobrać nowsze wersje programów, które posiadacie?

A jest już wersja dla Visty? Jak kilka dni temu sprawdzałem to nie było i nadal na stronie jest napisane Coming Soon - Active Virus Shield for Vista

Nie dziw się, że system nie działa po instalacji ważnego programu który nie jest z nią zgodny.

Bez problemu działa np nowa wersja aVasta.

Dopiero nowe wersje Nero 7 są zgodne z Vistą.

Nero 6 tez dziala nawet bez trybu kompatybilnosci (Vista english Ultimate)

Nero 7 tyz dziala.

PowerProducer 6 i 7 bez problemow.

A co do antywirusa… jak na razie jest to najwęzsza grupa programów kompatybilnych z Vista. A poza tym warto inwestowac w dobre programy antywirusowe, mamy bynajmniej pewnosc ich bezproblemowego dzialania, oraz tego, że producent wyda wersje kompatybilna z Vistą.

Ja na Vista Ultimate english korzystam z avasta home oraz spybot S&D razem z ich skanami rezydentnymi.Obydwa dzialaja poprawnie, bez zarzutów, tylko w Spybocie MUSI by wlączone aero, ponieważ inaczej podczas monitu spybota o zezwolenie lub zablokowanie modyfikacji rejestru przez dany program przyciski zezwol i zablokuj beda niewidoczne i niedostepne, a wiec jedyna opcja bedzie anulowanie czyli zablokowanie aktualizacji/modyfikacji rejestru, co nie musze mówi jak się obije na instalacji i użytkowaniu programu:) No chyba ze zablokujemy jakiegos wira…ale te na razie sa niekompatybilne z Vista XD Sprawdzilem pare i 7/10 jakie sprawdzilem po chwili wywalily blad… i okienko xxx.exe has stopped working

  1. close the program and check online for solution

2.close the program :wink: