Defragmentator w którym można ustalić kolejność plików

Witam.

Poszukuję defragmentatora pod XP w którym da się ustawić kolejność plików. Np żeby plik wymiany był na początku dysku.

Najlepiej darmowe aplikacje ale płatne też mogą być.

Obawiam się, że nie ma takich programów. One raczej same ustawiają odpowiednie pliki

Podzielam zdanie poprzednika…nie znam takiego darmowego defragmentatora, a te płatne które miałem też…o ile pamięć mnie nie myli…tego nie oferowały. W jednym tylko programie - Ultimate Defrag (od DiskTrix) była opcja “put drectories close to MFT” - która nie jest dokładnie tym, co piszesz, ale przyspiesza uruchamianie systemu. Pozostają opcje wykluczeń folderów na dysku - wtedy przeważnie pliki te lokowane są wewnątrz dysku (Ultimate Defrag). Poza tym…każdy program nieco inaczej optymalizuje ułożenie plików - inaczej robi to Puran Defrag, inaczej UD, a jeszcze inaczej np. Auslogics Disk Defrag, IObit Smart Defrag czy Defraggler od Piriform. Chcesz ułożyć bardziej “po swojemu” to odpal JK Defrag - tam jest opcja przenoszenia plików do wnętrza dysku - w ten sposób MFT i plik wymiany będą na początku…u mnie to działało…potem UD w trybie “auto”.

Poszukałem wczoraj i znalazłem Norton Speed Disk. Wchodzi w skład pakietu Norton System Works.

Ma opcje: Files First, Files Last, Files Last at End, Files Unmovable (Pliki na początku dysku, na końcu, nie defragmentować…) czyli dokładnie to czego szukałem.

Tak na marginesie. Mam Windows 7 w pliku VHD postawionym na partycji z Windowsem XP.

Siódemka ostatnio zaczęła się wolno włączać. Po nocnej defragmentacji zauważyłem że pomogło i teraz uruchamia się znacznie szybciej.