Defragmentator w którym można ustalić kolejność plików

(Bik128) #1

Witam.

Poszukuję defragmentatora pod XP w którym da się ustawić kolejność plików. Np żeby plik wymiany był na początku dysku.

Najlepiej darmowe aplikacje ale płatne też mogą być.

(suchmen) #2

Obawiam się, że nie ma takich programów. One raczej same ustawiają odpowiednie pliki

(ichito) #3

Podzielam zdanie poprzednika...nie znam takiego darmowego defragmentatora, a te płatne które miałem też...o ile pamięć mnie nie myli...tego nie oferowały. W jednym tylko programie - Ultimate Defrag (od DiskTrix) była opcja "put drectories close to MFT" - która nie jest dokładnie tym, co piszesz, ale przyspiesza uruchamianie systemu. Pozostają opcje wykluczeń folderów na dysku - wtedy przeważnie pliki te lokowane są wewnątrz dysku (Ultimate Defrag). Poza tym...każdy program nieco inaczej optymalizuje ułożenie plików - inaczej robi to Puran Defrag, inaczej UD, a jeszcze inaczej np. Auslogics Disk Defrag, IObit Smart Defrag czy Defraggler od Piriform. Chcesz ułożyć bardziej "po swojemu" to odpal JK Defrag - tam jest opcja przenoszenia plików do wnętrza dysku - w ten sposób MFT i plik wymiany będą na początku...u mnie to działało...potem UD w trybie "auto".

(Bik128) #4

Poszukałem wczoraj i znalazłem Norton Speed Disk. Wchodzi w skład pakietu Norton System Works.

Ma opcje: Files First, Files Last, Files Last at End, Files Unmovable (Pliki na początku dysku, na końcu, nie defragmentować...) czyli dokładnie to czego szukałem.

Tak na marginesie. Mam Windows 7 w pliku VHD postawionym na partycji z Windowsem XP.

Siódemka ostatnio zaczęła się wolno włączać. Po nocnej defragmentacji zauważyłem że pomogło i teraz uruchamia się znacznie szybciej.