Defragmentowanie na FAT32

Czy ktoś wie jak zdefragmentować partycje FAT32 tak, aby pliki były “uciśnięte”?U mnie zostają cały czas jakieś pliki na końcówce partycji co uniemożliwia mi stworzenie partycji linuksowej :confused: Potrzebne mi jest uciśnięcie , aby móc zainstalować mandrivie :confused:

Najlepiej gdyby robiła się defragmentacja przy rozruchu, aby mogła się porządnie zrobić(część plików zablokowanych znajduje się na końcówce partycji :confused:

Defragmentacja? Usówanie? Coś ci się pomyliło :wink:

W instaleatorze masz program do tworzenia partycji, formatowania itp. one nie dają sobie rady? Czy wyskakuje ci jakiś błąd czy coś w tym rodzaju przy instalacji(podaj tresc tegoo błędu)? W instalatorze ustaw automatyczne partycjonowanie.

Pozdrawiam

Nic nie mówiłem o usuwaniu, chodzi mi o uciśnięcie danych na początku partycji, bo instalka się czepia, że nie może wydzielić partycji bo coś się znajduje na końcówce

Użyj PartitionMagick (dla Windows) lub Qparted (w Linuksie).

W wersji trialowej PartitionMagick nie działa resize :confused:

Weż dowolne liveCD z zainstalowanym domyslnie QParted. Mozesz tez zrobic sobie dyskietke (stara, dobra 3,5") z Parted w wersji konsolowej albo ściagnac PartitionMagicka w starszej wersji, juz udostępnionej jako freeware.