Deklaracja maturalna a przedmioty obowiązkowe

(Alzajac1) #1

Otóż moja koleżanka ma problem a mianowicie z deklaracją maturalną. Więc tak, obowiązkiem jest zdawać polski, jezyk nowożytny i jeden wybrany przedmiot dodatkowy. W deklaracji maturalnej trzeba to wpisać ale ona chce zdawać w przedmiotach obowiązkowych: Polski (rozsz), Ang (rozsz.) i FRANCUSKI (podst) - tylko że z tego co widzę na tej deklaracji nie ma jak go wpisać do obowiązkowych przedmiotów :? czy tak się po prostu nie da czy jak to trzeba wpisać? proszę o szybką odp tylko osób które się orientują w temacie

(system) #2

Zdawałem w tym roku maturę i muszę powiedzieć, że... nie jestem do końca pewien, ale na 99% nie może tego zrobić. 3 przedmiot musi być inny niż jakikolwiek język. A gdyby nawet mogła tak zabrać to zastanawiała się gdzie z tym pójdzie na studia? Na wszystkich uczelniach (jak się dobrze orientuje) decydujący jest ten 3 przedmiot na maturze i to od niego zależy gdzie się pójdzie na studia. Niech lepiej posprawdza na jakich uczelniach jakie są wymagania i pod tym kątem składa deklaracje maturalną.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

(Alzajac1) #3

sprawdzała i w właśnie przydały by jej się 2 języki i w sumie nic po za tym dlatego chciała zrobić tak jak napisałem i dziwi mnie trochę że nie można zrobić tak jak opisałem :?

(system) #4

A nie potrzebuje żadnego innego przedmiotu? To jeżeli potrzebne są jej dwa języki to musi się dać zdawać. Może niech wpisze to co jest pewna, a 3 przedmiot niech zostawi dopyta się w szkole i wpisze jakby co na poczekaniu

(Angelo_7) #5

Nie można tak zrobić. Musi wpisać jako podstawowe przedmioty Polski roz Francuzki pod i dotego jakis inny przedmiot pod/roz i dodatkowo wpisuje język angielski roz. Przynajmniej tak było na tegorocznej maturze:)

(Alzajac1) #6

no nic szkoda wielka ;/;/

w kazdym razie dzięki za odp

(xomo_pl) #7

czy można na matur\ze zdać 4 przedmioty: (polski, angielski , Wos i Historie)?

(rozwalkompa) #8

Można :slight_smile:

Wybierasz poziom polskiego , język nowożytny + poziom, przedmiot obowiązkowy + poziom i do trzech dodatkowych na poziomie rozszerzonym (ale nie trzeba).

(KaisuM) #9

no to się sprawdzimy w maju:

polski pods

ang pods

matma pods

gegra roz

[-o<

(Alzajac1) #10

widzę że tak samo myślimy ale czarno to widzę szczególnie majfe :smiley:

(Dwajs) #11

Czemu w dzisiejszych czasach ludzie wolą się pytać o takie rzeczy na forach, a nie na przykład nauczyciela w szkole?

(Alzajac1) #12

jakbyś się dowiedział jak poinformowani są nauczyciele to z piór byś opadł dlatego wolę się zapytać osób które już zdawały niż opierać się na nauczycielach którzy niczego nie są pewni i zazwyczaj dostaję odp: "przyjdź za jakiś czas bo nie jestem pewna/pewny i muszę to sprawdzić..." więc żal ;/

(Dwajs) #13

Będę złośliwy, nie cytuje się ostatniego postu ;D

(SolelyRose*) #14

może teraz ja zadam pytanko, otóż będę zdawał maturę w następnym roku; teraz jestem w 3 technikum czteroletniego. Łapę się na obowiązkową maturę z matematyki?

(Angelo_7) #15

W naszym kraju nikt tego nie może być pewny :slight_smile: Ale są duże szanse, że tak :slight_smile:

(xomo_pl) #16

niestety, łapiesz się, zresztą ja też....

(SolelyRose*) #17

ehh...dzięki za odpowiedź.