Dekoder cyfrowy do monitora LCD - pytanie


(system) #1

Witam,

Mam dość nietypowy problem. Chcę zamówić sobie dekoder tv cyfrowej do sieci kablowej. Jest to już dekoder z HD. Nie mam obecnie Tv HD ale w przyszłym roku planuję zakupić. Do tego czasu chciałbym podłączyć dekoder albo bezpośrednio do monitora komputerowego LCD 17" albo do tunera tv w komputerze.

Dekoder ma gniazdo EURO i gniazdo HDMI. Nie wiem w jaki sposób podłaczyć dekoder aby jakość obrazu była jak najlepsza. Przedstawię kilka możliwości i bardzo proszę o pomoc w wybraniu najmniej stratnej co do jakości formy podłaczenia dekodera.

  1. Podłączenie kablem HDMI-VGA dekodera do "przełacznika" http://www.allegro.pl/item1099182914_ma ... nitor.html

  2. Podłączenie kablem EURO-S-video do tunera tv w komputerze: http://www.allegro.pl/item1086144976_ka ... metry.html

Bardzo proszę o pomoc.


(system) #2

Pierwsze odpada spróbuj z tym kablem ale gwarancji nie daję że będzie dobrze działać


(neo10) #3

Jaki to monitor lcd ? ma tylko wejście d-sub czy posiada też wejście dvi... jeżeli posiada to powinno zadziałać chyba połączenie kablem hdmi-dvi które było by najlepsze pod względem jakości ale nie jestem pewien czy zadziała ale powinno teoretycznie ;]

opcja pierwsza... link chyba zły bo odnosi się do rozdzielacza wejść d-sub ;]

euro i s-video plus karta tv to na pewno najgorsza opcja bo przerobisz telewizję cyfrową na analogową ale ta opcja na 99% powinna działać tyle że musi chodzić wtedy komputer itp...


(system) #4

W monitorze mam gniazdo tylko d-sub. W pierwszej opcji podałem link do przełącznika w którym można podłączyć komputer i dekoder przez d-sub, a przełącznik podłączyć za pomocą d-sub do monitora. Dzięki temu za pomocą przycisku na przełączniku mogę przełączać komputer i TV. Tylko nie wiem czy to będzie działało... :-s

W pierwszej opcji użyłbym takiego kabla: http://www.allegro.pl/item1087115039_ka ... aniej.html


(Pampali) #5

Jeżeli twój monitor ma tylko wejście VGA (D-SUB)

Pierwsze rozwiązanie raczej odpada, musiał byś kupić konwerter HDMI > VGA który jest trudno dostępny i kosztuje tyle ile nowy monitor.

Drugie rozwiązanie oznacza połączenie Tuner > PC > monitor, czyli TV będziesz oglądał tylko jeżeli PC jest włączony, do tego jakość będzie mizerna (SD).

Jeżeli twój monitor ma wejście DVI

Rozwiązanie jest proste kupujesz kabel HDMI > DVI, lub kabel HDMI > HDMI + przelotki i wszystko śmiga o ile twój monitor obsługuje rozdzielczości jakie wypuszcza tuner i o ile sygnał z tunera na wyjściu HDMI nie jest zabezpieczony HDCP co jest mało prawdopodobne.

Nie wiem po cholerę takie kable produkują ale na 100% to nie ma prawa działać.


(system) #6

Mój monitor posiada tylko gniazdo d-sub. W tej sytuacji pozostaje tylko podłączenie dekodera do tunera TV przez s-video.

Przeglądając aukcje na Allegro trafiłem na taki monitor:

http://www.allegro.pl/item1092154468_pi ... gw36m.html

Czy ten monitor obsługuje HD? Ma dwa gniazda DVI i D-sub. Nie wiem czy dobrze rozumuje ale będę mógł równolegle podłączyć komputer do d-sub, a dekoder do DVI :?: I pewnie za pomocą przycisków na monitorze będę mógł zmieniać źródło obrazu. Z informacji na tej aukcji wynika też, że będę mógł oglądać kanały HD np. TVP HD w "prawdziwej" jakości HD :roll:

Jeżeli nie jest to jakaś "ściema" to dość tanie rozwiązanie mojego problemu :smiley:

Proszę o radę w tej kwestii...