Dekoder HD do monitora

(incognito74) #1

Witam :slight_smile:

Mam pytanie, może trochę głupie ale tak z czystej ciekawości... Czy dekoder HD z VECTRA NOVO można podłączyć bezpośrednio do monitora panoramicznego ACER LCD z gniazda hdmi + przejściówka na DVI i uzyskać obraz, czy to jednak musi być odbiornik TV ? Może już gdzieś o tym ktoś pytał ale ja nie zauważyłem.

(Astraltrooper) #2

raczej nie uda ci się to w tym przypadku gdyby monitor miał hdmi to spoko będzie działał. Ale raczej z hdmi do dvi nie uda ci się przesłać obrazu. Przejściówka dvi>HDMI działa niestety tylko w jedną stronę tj. DVI do HDMI. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę

(jas_fasola) #3

Astraltrooper no to cie poprawię. Bo w monitorze masz wejście a w tunerze wyjście więc zadziała. Tylko zamiast przejściówek zastosował bym już gotowy kabel. Niestety jed jeden najwiekszy ból ... audio. Niestety DVI właściwie nie posiada tego. Monitory które mają wbudowane HDMI zwykle posiadają dodatkowe złącze do podłączenia głośników. Więc jeżeli ten tuner telewizji kablowej posiada wyjście AUDIO to ewentualnie bezpośrednio możesz podłączyć.

(incognito74) #4

Chcę dekoder Vectry HD podłączyć kablem HDMI do monitora. Dekoder ma z tyłu AUDIO jak podłączę normalne głośniki to czy to będzie działać ?

ten Monitor IIYAMA E2409HDS 2ms Full HD HDMI z allegro

http://allegro.pl/monitor-iiyama-e2409hds-2ms-full-hd-hdmi-bonus-i2021777623.html

screen 1 Dekoder Vectra HD z tyłu

screen 2 Monitor z tyłu