Dekoder hd pod zwykly telewizor

zalozylem sie z ojcem ze dekoder hd pod zwykly stary telewizor niebedzie mial zadnego sensu co o tym myslicie?

Jedyne co da to to, że będzie można odbierać kanały nadające tylko w HD (np. TVP HD), ale w standardowej jakości.

Zakładam że TV kineskopowy, tzn taki wielki ciężki ze szklanym ekranem.

JAk masz zwykły TV CRT to można podłączyć, ale tak jak napisał Kpc21 , ale nie będzie efektu HD, czyli jakbyś oglądał zwykłą telewizje, a nie w dużej rozdziałce.

Ja mam lepszy problem :lol:

Mam dekoder z kablówki, w nim kilka programów w rozdzielczości HD, wyjścia analogowe. I tych programów telewizor nie wyświetla, tylko ciemność. W opcjach dekodera nie znalazłem żadnej przeskalowującej sygnał z HD do standardowego. Na szczęście te programy są nadawane także w standardowej rozdzielczości.

Więc może się zdarzyć sytuacja, że telewizor nie wyświetli programów HD. Potrzeba do tego telewizora HD Ready (akceptuje sygnał HD, ale wyświetla w standardowej rozdzielczości), lub Full HD.

Wniosek- przed zakupem należałoby się upewnić, czy sygnał z danego dekodera jest akceptowany przez zwykłe telewizory.

a czy mozna po zakupie dekodera podlaczyc go do komputera i ogladac tv na monitorze czy kable sa jakies potrzebne

Napewno musisz mieć karte telewizyjną w PC z odpowiednimi wejściami.

jakies prpozycje mozesz poddac bo ja wogole zielony w tym jestem. dzieki z gory