Dekoder NVIDIA PureVideo czy się należy przy zakupie grafy

Witam mam takie pytanko do szanownych modelatorów oraz forumowiczów.Otóż niedawno zakupiłem kartę grafiki z firmy NVIDIA jest to model karty e-GeForce 8800 Ultra tu jest link do niej http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=4 … tr_numer=2 i mam teraz dylemat bo dowiedziałem się od kumpla że podobno do tej karty prócz sterowników okablowania itp.powinienem dostać jeszcze oprogramowanie osobno typu Dekoder NVIDIA PureVideo a nic takiego niedostałem.W necie jest owszem ale tylko wersja trial ( 30 dni ) w sklepie sprzedawca zapewniał że jest to model z najwyższej półki choć nie w tym żecz.Mnie chodzi oto że podobno to oprogramowanie bardzo odciącza grafę.Tak się ona niewiesza niema z nią problemów itp.czy powinienem wraz z zakupem tej karty dostać gratis w pudełku już to oprogramowanie czy jednak osobno trzeba zakupić je sobie?Liczę na odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich.

Też mam Geforce’a 8800 Ultra, i dostałem ten dekoder na płycie z jakimiś jeszcze innymi “bajerami” w pudełku. (karta nie kupowana w Polsce)

Nie wiem jak sprzedaż tej karty wygląda w Polsce, zresztą ja już kupowałem parę miesięcy temu…

A czy tak bardzo to “odciąża grafę” to według mnie kwestia dyskusyjna,(zależna od konkretnego przypadku?) podobno karta ciągnie mniej prądu (nie sprawdzałem, nie interesuje mnie to kompletnie) może jak oglądasz filmy w wysokiej rozdzielczości to coś pomaga,(ja osobiście nie oglądam, od tego mam telewizor) bo w grach ja różnicy nie zauważyłem (przynajmniej odczuwalnej, i widocznej dla ludzkiego oka)

Więc nie wiem czy nawet wykłócanie się o w/w program jest warte Twojego czasu.

Ściągnij sobie wersję trial jeżeli piszesz że taka jest, i przetestuj czy to w ogóle coś w Twoim przypadku pomaga, bo jeżeli ma działać tak jak u mnie to moim zdaniem szkoda zachodu.

EDIT // Zapomniałem dodać że na XP ten dekoder mi w ogóle nie działał, dopiero na Viście hulało jak trzeba.

Ja też go nie dostałem, więc zainstalowałem triala. Filmy w HD oglądam, ale… Nie widziałem żadnej różnicy z tym ustrojstwem.

Mając taki procek różnicy pewnie nie zauważysz, przynajmniej jeśli chodzi o ilość klatek - podstawową cechą PureVideo jest to, że przerzuca dekodowanie z procka na kartę graficzną.