Dekoder Vectry a DVD


(koniczek3) #1

Witam, posiadam klasyczny dekoder vectry, który otrzymuję się przy zakupie DIGIT MF4-K CXV i mam DVD Cyberhome CH-462. Czy jest możliwość nagrywania z dekodera na DVD ? Przez jaki kabel mam to podłączyć i jak się za to zabrać ?


(sla17) #2

To jest odtwarzacz, a nie nagrywarka, na nim tylko możesz oglądać dany materiał. Musisz zaopatrzyć się w nagrywarkę (np. Sony RDR AT200) - wydatek jak widać, koło 1000 zł (nie znam się na tym, nie polecam, po prostu wziąłem pierwszy lepszy przykład takiego urządzenia).

Widzę takie rozwiązania :

  1. Używanie odtwarzacza, który odtwarza/nagrywa na kasetach VHS.

  2. Zakup nagrywarki DVD

  3. Podłączenie dekodera do komputera, jednak nie jestem pewny, czy tak jak mówisz się da (jednak sądzę, że się da i wcale nie jest to trudne), wtedy nagrać materiał na dysk twardy komputera, i dopiero wtedy ewentualnie wypalić go na krążku DVD :wink:


(xyzzyx) #3

A mnie się wydaje że w grę wchodzi n.p. takie urządzenie http://www.neo24.pl/nagrywarka-dvd-pana ... zarny.html Upewnij się tylko co do wyjść, nie znam dekodera Vectry. @sla17-kasety VHS co to jest takiego? :P. Chcesz go do epoki kamienia łupanego wrócić #-o .


(system) #4

Raczej VHS tu się nie zda. Po drugie to już bardzo stary format, o jakości nie wspomne. W ich ofercie masz dekoder PVR http://www.vectra.pl/dekodery/ ,tylko tutaj uwaga będziesz musiał dopłacić do abonamentu. Moim zdaniem lepiej dołożyć i kupić z allegro http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... ekoder+pvr


(sla17) #5

Nie chcę go nigdzie wrócić, mówię, jakie widzę możliwości :wink:


(janki111) #6

zawsze możesz zaopatrzyć się w dekoder HD od Vectry i on ma opcję nagrywania na dysk (500GB). :stuck_out_tongue: Sam posiadam


(koniczek3) #7

A jak mógłbym nagrać na komputerze ? posiadam jakiś kabel z wejściem i wyjściem jak do monitora (nie pamiętam nazwy). Da się jakoś podłączyć i wtedy jak nagrać ?


(janki111) #8

nie sądzę, żeby na komputer dało się nagrać (aczkolwiek mogę się mylić, bo nie próbowałem), byś musiał mieć kartę telewizyjną i odtwarzać tv przez komputer i wtedy sobie nagrywać programy. w dekoderze HD możesz nagrać tylko na pamięć dekodera.


(system) #9

Nie dekoder HD tylko PVR. W ich ofercie jest taki, ale moim zdaniem dołożyć i kupić coś z allegro i mieć spokój (nie musisz dopłacać do abonamentu).