Dell C840 pracuje bardzo wolno - Proces SYSTEM zajmuje 100%

Mam duży problem z laptopem DELL Latitude C840. Laptop był kupiony dość dawno, ale od pewnego czasu praca na nim staje sie niemożliwa. Komputer po pewnym czasie zaczyna pracować coraz wolniej. Przeinstalowałem cały system na nowy WIndows XP. Komputer z każdym dniem działał coraz wolniej, aż do ostatnich kilku dni kiedy włączenie go trwało ok 30-40 minut. Dysk ciągle pracował, a komputer już po odpaleniu jakby się zamrażał. Włączyłem Ubuntu live i wygląda jakby na tym systemie wszystko działało poprawnie. Dokonałem ponownej reinstalacji systemu (Windows XP, tym razem HOME), ale po dwóch dniach znów jest to samo. Komputer pracuje bardzo wolno, ale w pewnym momencie wszystko jakby zastyga. Na nowym systemie zainstalowałem jedynie sterownik do karty graficznej i speedswitch. Wyłączenie tego drugiego nic nie pomaga. Sprawdziłem procesor programem CPU-Z i pracuje albo na prędkości 1.1 albo 2.2, w zależności od obciążenia.

Jedyne co zauważyłem, a co może być wskazówka to, że proces SYSTEM zajmuje 99-100% zasobów CPU, przy użyciu pamięci na poziomie 220kB.

W tej chwili włączenie czystego systemu zajmuje ok 3-5 minut.

Nie wiem czego może to być wina i szczerze mówiąc nie mam nawet pomysłu jak to sprawdzić, więc za każdą poradę będę z góry wdzięczny.

Uszkodzony był dysk twardy. Wystarczyło kupić nowy i po sprawie. Dead simple