Dell D510 i problem z wi-fi

Witam,

ostanio zakupiłem na allegro laptopa dell d510. Chciałem skonfigurować sobie połączenie bezprzewodowe jednak moja karta sieciowa (Toshiba Wireless LAN MINI PCI Card) nie wykrywa sieci. Pomimo zainstalowania najnowszych sterowników (AGERE Systems 7.82.0.550 z 2003 roku) sieć nadal jest niedostępna. Router jaki posiadam to Netgear DG834G jednak jest raczej dobrze skonfigurowany, ponieważ na drugim laptopie sieć jest wykrywana bez problemu. Nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie, ale laptop pochodzi z Finlandii.

Z góry dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam

Może jest nie taki standard. Może slot jest uszkodzony :?:

Co do standardu to moja karta obsługuje 802.11b natomiast router z tego co wiem 802.11g oraz 802.11b także nie powinno być problemów. Jestem laikiem i jeśli mógłbyś dokładniej opisać co rozumiesz pod pojęciem słowa slot.

No to jest to gdzie kartę Wi-Fi się wkłada.

To znaczy karta jest zintegrowana z laptopem także nie wiem czy slot by był popsuty, ale nawet jeżeli by był to czy wtedy komputer by ją wykrywał, ponieważ u mnie wykrywa bez problemu tylko potem nie może sieci znaleźć.

Może jest uszkodzona antena, albo się odkręciła :?:

A w jaki sposób sprawdzić antenę?

Załaczyłeś wifi na sówaku gdzieś z boku laptopa?? jeżeli załączone pod panelem lcd powinna zapalić się zielona dioda z opisem wifi działa?? zainstalować aplikacje intel proset wireless.

Tak lampka wifi jest zapalona. Po zaintalowaniu Intel PROSet/Wireless wyskakuje komunikat

Jest to raczej spowodowane tym, że ja posiadam kartę Toshiba Wireless LAN MINI PCI Card o czym pisałem w pierwszym poście.