Dell inspirion 15r- problem przy próbie ponownej instalacji

Witam, od tygodnia próbuje przeinstalować system. Płyty z windowsem dołączonej do laptopa nie miałem ale jest partycja recovery na dysku. Na początku myslałem, że po nacisnieciu F8 przy s[album]tarcie instalacja sie rozpocznie. Jednak nie… Komunikat, że nie ma płyty. Więc poczytałem na forach i dowiedziałem się że za pomocą dell datasafe local backup muszę wypalić płytkę z tym systemem. Wypaliłem i próbuje znowu F8 przy starcie. I nic… Znowu ten sam komunikat a nawet w języku Angielskim o.O

http://www.tinypic.pl/50yclkvn5ew2

http://www.tinypic.pl/t30mhqywwrkb

http://www.tinypic.pl/05psnj2hhjkv

Dodam jeszcze, że laptop ma 2 lata, system Windows 7 HP.

jak masz recovery na DVD to uruchomić z plyty dvd a nie z dysku daj F12 i wybierz boot z DVD

Nie no… tyle juz razy instalowalem xp, że wiem co należy zrobić, w instrukcji też pisało :slight_smile: ale to nie o to chodzi w tym wypadku :frowning:

Dodane 04.02.2013 (Pn) 20:29

Nie jestem pewny czy o to może chodzić ale czy jak po dwoch latach zgrałem za pomocą tego programu recover na płyte to nie za późno czasem?

jeśli płyty recovery są dobrze wypalone to niema znaczenia kiedy było zrobione bo obrazy sa robione z ukrytej partycji , a zobacz czy jak dajesz F8 to masz do wyboru Napraw Komputer do wyboru

Kolego to co nagrałeś to tzw Dysk naprawy systemu potrzebny jakby ci padł system. Aby zrobić format z partycji Recovery, musisz po włączeniu kompa naciskać F12 - z Menu wybierasz Recovery i formatujesz.

napisałem w pierwszym poscie że bez plyty też próbowałem i nic :confused:

ile ci program data safe zrobił plyt , ja mam Dell 15r-5110 i recovery zajmuje 2 plyty DVD 4,7GB

5GB zajmuje :slight_smile: zrobiłem na jednej płycie o pojemności 8.5 GB

sprawdź czy płyta bootuje się na innym komputerze może być tak ze się źle nagrała

to musze sprawdzic u kogos innego bo moj stary komputer ma za malo ramu żeby zainstalować windowsa 7

Pobralem juz nawet windowsa 7 hp tylko ze w necie nie ma polskiego oryginała, poszukuje od kogos polskiej wersji ale jak na razie lipa :confused:

ważne aby sprawdzić czy rozkreci płytę i zacznie sie wgrywać , tu ilość ramu niema znaczenia

sprawdziłem na innym komputerze i przy uruchomieniu wyskakuje ten sam bład co na moim lapku w języku angielskim. Gdy płytkę uruchamiam gdy system już pracuje to wyskakuje mi folder z nagranymi plikami.

Odpal System i sprawdź czy partycja Recovery ma literę dysku, jeśli nie to jej nadaj. Potem ponownie odpal lapka, i spróbuj poprzez F12 odpalić Recovery.

Jak nadać literę dysku?

jak możesz uruchomić system to zrób jeszcze raz recovery ale zwykłych plytach 4,7gb , ja specjalnie zrobiłem wczoraj kopie recovery i ja mam wielkość 8.15 GB a wiec program zrobił mi 3 plyty , napisz jeszcze dokładny model lapka

dell inspiron n5010. Te rocovery robiles za pomocą dall datasafe local backup?

tak

Nadałem literę tej partycji ale to nic nie dało. Przy próbie czy to za pomoca Datasafe czy klawisza F8 wyskakuje komunikat menadżera rozruchu z błędem 0xc000000f. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł by przywrocić system do stanu fabrycznego?

Dodane 07.02.2013 (Cz) 21:12

Przecież ta partycja jest na dysku.