Dell inspirion 15r- problem przy próbie ponownej instalacji

(Micha09) #1

Witam, od tygodnia próbuje przeinstalować system. Płyty z windowsem dołączonej do laptopa nie miałem ale jest partycja recovery na dysku. Na początku myslałem, że po nacisnieciu F8 przy s[album]tarcie instalacja sie rozpocznie. Jednak nie... Komunikat, że nie ma płyty. Więc poczytałem na forach i dowiedziałem się że za pomocą dell datasafe local backup muszę wypalić płytkę z tym systemem. Wypaliłem i próbuje znowu F8 przy starcie. I nic.. Znowu ten sam komunikat a nawet w języku Angielskim o.O

http://www.tinypic.pl/50yclkvn5ew2

http://www.tinypic.pl/t30mhqywwrkb

http://www.tinypic.pl/05psnj2hhjkv

Dodam jeszcze, że laptop ma 2 lata, system Windows 7 HP.

(koksik81) #2

jak masz recovery na DVD to uruchomić z plyty dvd a nie z dysku daj F12 i wybierz boot z DVD

(Micha09) #3

Nie no… tyle juz razy instalowalem xp, że wiem co należy zrobić, w instrukcji też pisało :slight_smile: ale to nie o to chodzi w tym wypadku :frowning:

Dodane 04.02.2013 (Pn) 20:29

Nie jestem pewny czy o to może chodzić ale czy jak po dwoch latach zgrałem za pomocą tego programu recover na płyte to nie za późno czasem?

(koksik81) #4

jeśli płyty recovery są dobrze wypalone to niema znaczenia kiedy było zrobione bo obrazy sa robione z ukrytej partycji , a zobacz czy jak dajesz F8 to masz do wyboru Napraw Komputer do wyboru

(Miciu1) #5

Kolego to co nagrałeś to tzw Dysk naprawy systemu potrzebny jakby ci padł system. Aby zrobić format z partycji Recovery, musisz po włączeniu kompa naciskać F12 - z Menu wybierasz Recovery i formatujesz.

(Micha09) #6

napisałem w pierwszym poscie że bez plyty też próbowałem i nic :confused:

(koksik81) #7

ile ci program data safe zrobił plyt , ja mam Dell 15r-5110 i recovery zajmuje 2 plyty DVD 4,7GB

(Micha09) #8

5GB zajmuje :slight_smile: zrobiłem na jednej płycie o pojemności 8.5 GB

(koksik81) #9

sprawdź czy płyta bootuje się na innym komputerze może być tak ze się źle nagrała

(Micha09) #10

to musze sprawdzic u kogos innego bo moj stary komputer ma za malo ramu żeby zainstalować windowsa 7

Pobralem juz nawet windowsa 7 hp tylko ze w necie nie ma polskiego oryginała, poszukuje od kogos polskiej wersji ale jak na razie lipa :confused:

(koksik81) #11

ważne aby sprawdzić czy rozkreci płytę i zacznie sie wgrywać , tu ilość ramu niema znaczenia

(Micha09) #12

sprawdziłem na innym komputerze i przy uruchomieniu wyskakuje ten sam bład co na moim lapku w języku angielskim. Gdy płytkę uruchamiam gdy system już pracuje to wyskakuje mi folder z nagranymi plikami.

(Miciu1) #13

Odpal System i sprawdź czy partycja Recovery ma literę dysku, jeśli nie to jej nadaj. Potem ponownie odpal lapka, i spróbuj poprzez F12 odpalić Recovery.

(Micha09) #14

Jak nadać literę dysku?

(koksik81) #15

jak możesz uruchomić system to zrób jeszcze raz recovery ale zwykłych plytach 4,7gb , ja specjalnie zrobiłem wczoraj kopie recovery i ja mam wielkość 8.15 GB a wiec program zrobił mi 3 plyty , napisz jeszcze dokładny model lapka

(Micha09) #16

dell inspiron n5010. Te rocovery robiles za pomocą dall datasafe local backup?

(koksik81) #17

tak

(Micha09) #18

Nadałem literę tej partycji ale to nic nie dało. Przy próbie czy to za pomoca Datasafe czy klawisza F8 wyskakuje komunikat menadżera rozruchu z błędem 0xc000000f. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł by przywrocić system do stanu fabrycznego?

Dodane 07.02.2013 (Cz) 21:12

Przecież ta partycja jest na dysku.