Dell Inspiron 15R 3520 - dedykowana karta graficzna

Czy do laptopa jak w temacie można zamontować dedykowaną kartę graficzną? jeśli tak to jaką np. by nie spalić płyty głównej?

Cześć,

Nie można. Jeżeli posiadasz model z zintegrowaną kartą graficzną to jedyne rozwiązanie na “montaż” dedykowanej karty to kupno modelu z taką kartą.

Wiele starszych dell’i na to pozwalało. Najszybszym sposobem żeby to sprawdzić jest zapoznanie się z instrukcją laptopa. Znajdziesz ją na stronie producenta.

 

 

 

Muszę cię rozczarować bo jest spora lista laptopów pozwalająca na wymianę kart graficznych :wink:

 

No i co z tego ? Po co takie teksty.

Ludek pyta o konkretnego laptopa który jest w klasie cenowej 1500 zł Wystarczy pierwszy lepszy sklep i patrząc na specyfikację widać, że nic z tym nie zrobi.

 

Wiesz w jakich laptopach są faktycznie wymienne karty ? Takich od 3k w górę i w zabytkach z przed 10 lat jak zaczynały pojawiać się pierwsze combo.

 

Bawiłem się laptopem MSI GT72 (kosztuje 6500zł) a wiesz ile kosztuje do niego zmiana grafiki na GTX 970M ? Powiem Ci to siądziesz… 2400zł…

 

Ilu znasz ludzi co sobie grafikę zmienili w laptopie ? Bo ja nigdy takiego nie spotkałem…

Siebie np.

Tak czy inaczej polecam ci lekturę na temat złącza MXM, stosowanego często w laptopach firmy dell.

 

Zastanawiam się tylko kiedy skończysz się wymądrzać na tematy o których nie masz zielonego pojęcia? :wink:

można, ale laptop nie będzie mobilny, http://www.amazon.com/PE4H-EC2C-Passive-adapter-ver2-4-ExpressCard/dp/B008I71HXQ + karta graficzna

Parafrazując twoją wypowiedź - muszę cię rozczarować, wiem że w niektórych modelach laptopów kartę graficzną można wymienić, tyle tylko że autor pyta o konkretny model laptopa a nie o wszystkie. 

Z mojej strony EOT.