DELL Latitude c610, czy się opłaca?

(Mixerbase) #1

Witam, dzisiaj mam takie pytanko odnośnie laptopa DELL Latitude c610, a mianowicie czy opłaca się go brać i co o nim sądzicie, czy mieliście z nim styczność?

Konfiguracja:

Procesor: Intel Pentium III 700MHz

Pamięć RAM: 256MB

Karta grafiki: ATI Mobilty Radeon 7500 32MB

Dysk twardy: 20GB

Napęd: DVD ROM

Inne podzespoły: LAN, WLAN, USB, PCMCIA

Dodatki: Bateria sprawna (trzyma około 30 minut), zasilacz

cena: 700/800zł

Z góry dzięki za informacje.

(Zbych ) #2

Zależy od stanu technicznego jak tam wygląda z jasnością matrycy czy nie ma martwych pikseli/subpikseli , jak wyglądają klawisze (wytarte) pozatym bateria 30 min to jej sprawność to tylko jakieś 25-30% , zapewne zainstalowany XP lub będzie to troche mało pamięci ( dla pełnej wygody to 512 by się przydało) dodatkowy wydatek (a pamięci starszych typów droższe od nowych) tak jak powyżej pisałem bateria około 30%sprawnosci może podziałać jakieś pół roku może dłużej może krócej a nowa to koszt około 300-350zł, wartość około 500zł a jeżeli jest w idealnym stanie tech. tzn matryca i wizualnym (nie porysowany/poniszczony) to max 600zł.

(Technik Elektro) #3

poszukaj compaq armada m700, jeżeli budżet masz elastyczny do zbieraj dalej.

(Mixerbase) #4

A czy nie wiecie może czy da się w tym laptopie wymienić kartę graficzną? Bo widziałem na allegro rózne karty do DELL-ów też z serii C, ale np. te które maja kartę graficzną z Intela na pewno nie oferują zmiany grafiki.

(Technik Elektro) #5

w wypadku dell-a, jeśli karta nie jest zintegrowana to można.

(Mixerbase) #6

A mam również do kupienia Dell C600 za 800zł, a jego parametry są takie:

Intel Pentium 3 750MHz

256MB RAM

Radeon Mobilty M3 8MB

20GB HDD

Napęd DVD

WLAN na PCMCIA + LAN, IrDA, USB, PCMCIA

Bateria trzyma około 30 minut

• Oryginalny Windows XP Home OEM

Laptopik nie posiada odciśniętych klawiszy na matrycy, a to duży plus. Chociaż tutaj nasuwa mi się pytanie czy tę kartę graficzną zdołam kiedykolwiek wymienić, bo coś ona mi na intergre wygląda :?: .

(Technik Elektro) #7

pewnie jest zintegorowana, inna sprawa że sprzęt tej klasy niezbyt nadaje się do gier, q2 będzie w soft renderingu miał ok. 25-30fps :stuck_out_tongue:

(Micoud81) #8

nie opłaca się kupować tego laptopa. Na allegro widziałem Toshiby L30 z celeronem 1,7 i 1GB pamięci po ok. 1000zł...

na twoim miejscu wolałbym dołożyć te 200zł i kupić coś trochę lepszego.

(Mixerbase) #9

Ale mi nie zależy na grach, to ma być taki komputerek do pracy, a jak zagram w Colina 2 (a zagram :P) to będzie super. Wiem że do Dell-ów jest kupę dodatkowych części, nagrywarki, karty grafiki itd. więc kiedyś może coś mi padnie i nie będę miał problemów z dostaniem tego. Poza tym tutaj jest oryginalny Windows XP Home OEM i on sam kosztuje 250-300zł. Reasumując laptop realnie kosztuje mnie około 500zł.

(Technik Elektro) #10

poniekąd jesteś w błędzie od lat laptopy muszą być sprzedawane (i są) z systemem operacyjnym :stuck_out_tongue: dos/linux/windows, jeśli chodzi o toshiby,delle, ibm to one zawsze miały nalepki w winkeyem. co do lapka :

http://allegro.pl/item312849067_compaq_ ... v_gw_.html

http://allegro.pl/item317005227_compaq_ ... at_gw.html

http://allegro.pl/item312431648_compaq_ ... tisy_.html

http://allegro.pl/item313712121_super_c ... 1_dvd.html

polecam

(Mixerbase) #11

Wiem, ale do tego lapka jest osobno dokupiony system Win XP Home (nie wiem z jakiego powodu), czyli osoba która chce mi to sprzedać wykosztowała się te trzy stówki na Windows-a. Dla tego tak napisałem wyżej.

(Technik Elektro) #12

dedykowane delle są po 100-150zł. więc sporo nie zapłacił i mieścił się w zasadach oem dell.

(Mixerbase) #13

Wiem, wiem jednak on kupił zwykłego za 300zł :roll: :stuck_out_tongue: , wiec tak lukając po allegro sądzę iż to chyba dobra cena. Czy dobrze myślę?

(Technik Elektro) #14

podałem ci kilka linków z ciekawszymi - zastanów się.

(dell:)) #15

Kupowalem takiego samego laptopa Dell Latitude C610 kilka miesiecy temu,z parametrami:

Konfiguracja:

Procesor: Intel Pentium IV 1800MHz

Pamięć RAM: 512MB

Karta grafiki: ATI Mobilty Radeon 7500 32MB

Dysk twardy: 30GB

Napęd: DVD ROM

Inne podzespoły: LAN, WLAN, USB, PCMCIA

Dodatki: Bateria sprawna (trzyma około 1h 30 minut), zasilacz,oryginalna torba

laptop w bardzo dobrym stanie

tez na Allegro, zaplacilem 890zl ,

wiec jak na moje nie oplaca sie kupowac tamtego laptopa,na pewno nie za 800zl

Lepiej doloz 200zl, kup cos lepszego i zainstaluj sobe darmowego Linuxa :slight_smile:

Co z tego ze ktos zaplacil 300zl za Windowsa , ja np. studiuje informatyke to moge miec legalnego Windowsa za darmo od Uczelni :wink:

Acha, tez szukalem do nauki a nie do gier . Zastanawialem sie tez nad IBM ThinkPad.

Wiec ja bym nie kupowal.Chociaz sam laptop mi sie bardzo podoba,udany model i dobra firma.

(Mloda2006) #16

Witam,

Czy laptop DELL LATITUDE C610 o nast. konfiguracji:

Procesor

Intel PENTIUM III - 1.0 GHz

512 kb cache MOBILE

Matryca

14,1” XGA ( 1024x768 )

Pamięć RAM

512 MB PC133

Dysk Twardy

40 GB 2,5” ATA