Dell Optiplex 760 - świeci pomarańczowa dioda i piszczy główna

Witam

 

Mam problem z komputerkiem służbowym z tytułu. W kwestii “zabawy” z nim trochę ograniczony jestem, dlatego piszę od razu - może ktoś spotkał się już z tym problemem i będzie w stanie udzielić bardzo konkretnej odpowiedzi bądź nakierować mocno. 

Ogólnie sprawa wygląda tak: komputer jak się uruchomi to wszystko fajnie, chodzi normalnie cicho, ale no właśnie - często na początku uruchamiania mega hałas jest, szumi strasznie, ale uruchamia się dalej i jest ok. Problem rodzi się większy po wyłączeniu: on po prostu piszczy… I świeci w tym samym czasie pomarańczowa dioda na głównej. Dzieje się to dotąd aż nie odetnę zasilania z listwy… Tak patrzę, że teraz jak jest włączony to również świeci się ta dioda pomaranczowa, ale chyba tak nie powinno być… Coś z zasilaniem? Dzisiaj też jak go wyłączyłem, był ten pisk i spróbowałem włączyć, to zaszumiał głośno i wyłączył się po chwili, dopiero kolejna próba się powiodła. 

Ma ktoś jakieś pomysły o co chodzi z nim? Pecet jak się włączy to chodzi normalnie bez problemów po kilka h, bez żadnych hałasów czy innych oznak przegrzania czy czegoś innego…

Myślę, że wentylator mógł ulec zatarciu ale cięzko to określić po opisie nie widząc i nie słysząc jak on działa. Musiałbyś albo sam go przeczyścic od środka otwierając obudowę lub zanieść do serwisu aby go obejrzeli.

Któryś wentylator chyba ma problem? może od zasilacza - trzeba zrobić przegląd kompa w celu ustalenia winnego.

no właśnie mu to napisalem :smiley:

Witam,

 

czy diagnostyczne LED “1,2,3,4” coś pokazują?

hmm,  gdzie te ledy są zlokalizowane? Bo mam problem z ich znalezieniem. W każdym bądź razie nic innego się nie świeci.

 

Ta dioda, która świeci się na pomarańczowo (opcjonalnie żółto) to AUX_PWR. Wymieniłem zasilacz na drugi, identyczny i dalej ten sam problem…