Dell Optiplex 760 - świeci pomarańczowa dioda i piszczy główna

(blaise) #1

Witam

Mam problem z komputerkiem służbowym z tytułu. W kwestii "zabawy" z nim trochę ograniczony jestem, dlatego piszę od razu - może ktoś spotkał się już z tym problemem i będzie w stanie udzielić bardzo konkretnej odpowiedzi bądź nakierować mocno. 

Ogólnie sprawa wygląda tak: komputer jak się uruchomi to wszystko fajnie, chodzi normalnie cicho, ale no właśnie - często na początku uruchamiania mega hałas jest, szumi strasznie, ale uruchamia się dalej i jest ok. Problem rodzi się większy po wyłączeniu: on po prostu piszczy.. I świeci w tym samym czasie pomarańczowa dioda na głównej. Dzieje się to dotąd aż nie odetnę zasilania z listwy.. Tak patrzę, że teraz jak jest włączony to również świeci się ta dioda pomaranczowa, ale chyba tak nie powinno być.. Coś z zasilaniem? Dzisiaj też jak go wyłączyłem, był ten pisk i spróbowałem włączyć, to zaszumiał głośno i wyłączył się po chwili, dopiero kolejna próba się powiodła. 

Ma ktoś jakieś pomysły o co chodzi z nim? Pecet jak się włączy to chodzi normalnie bez problemów po kilka h, bez żadnych hałasów czy innych oznak przegrzania czy czegoś innego..

(Miedzyplanetarny) #2

Myślę, że wentylator mógł ulec zatarciu ale cięzko to określić po opisie nie widząc i nie słysząc jak on działa. Musiałbyś albo sam go przeczyścic od środka otwierając obudowę lub zanieść do serwisu aby go obejrzeli.

(JNJN) #3

Któryś wentylator chyba ma problem? może od zasilacza - trzeba zrobić przegląd kompa w celu ustalenia winnego.

(Miedzyplanetarny) #4

no właśnie mu to napisalem :smiley:

(Matej Petras) #5

Witam,

czy diagnostyczne LED “1,2,3,4” coś pokazują?

(blaise) #6

hmm,  gdzie te ledy są zlokalizowane? Bo mam problem z ich znalezieniem. W każdym bądź razie nic innego się nie świeci.

Ta dioda, która świeci się na pomarańczowo (opcjonalnie żółto) to AUX_PWR. Wymieniłem zasilacz na drugi, identyczny i dalej ten sam problem…