Dell Optiplex 790 jak komputer do przechwytywania

Witam,

 

Czy można jakoś rozbudować ten komputer uSFF o kartę graficzną oraz kartę do przechwytywania obrazu aby go wykorzystać jako komputer do streamowania? Aktualnie posiada on Intel Core I7-2600 oraz 4GB RAM, ale jeżeli chodzi o RAM to nie ma problemu z rozbudową.

Patrząc na twoją płytę główną TU niestety odpowiedź brzmi - niestety nie.

Twoja płyta nie posiada żadnych portów PCI-Express. Dla karty graficznej najczęściej potrzeba PCI-Express x16, a do karty do streamowania PCI-E x1.

Otwarłem bok obudowy i mam na płycie 2 sloty PCI-E. Uda się zastosować dwie nisko profilowe karty(graficzna oraz do przechwytywania) i wykorzystać go do przechwytywania obrazu oraz streamowania?

W takim razie jeśli masz tam port PCI-Express x16 oraz x1, możliwość taka jest ale nie wiem czy znajdzie się jakaś dobra niskoprofilowa karta graficzna. Rozumiem że chcesz przechwytywać obraz 3D / Gry itp ?

Dokładnie gry.

Nie wiem czy taka karta graficzna ci wystarczy, ale ja w podobnym komputerze (Optiplex 9010) używam Radeona HD7750 od Sapphire na wbudowanym złączu x16. Swego czasu to była bardzo dobra opcja wśród kart low-profile, nie wiem czy pojawiło się już coś znacznie lepszego.

 

Sprawdź tylko, czy zasilacz ją pociągnie, bo zasilacze obudów uSFF mają znacznie mniejszą moc (sprawdź moc dostarczaną do gniazda PCI-E, specyfikacja jest na stronie Della).

To co byście polecali dodatkowo do niego, aby można było przechwytywać i streamować w full HD 60 fps?