DELL OPTIPLEX GX60 nie chce się włączyć

Witam.

Mam problem z komputerem DELL OPTIPLEX GX60. A mianowicie staruszek nie chce się włączyć. Kontrolka power świeci się normalnie, kontrolka od dysku nie świeci wcale (bo chyba podczas ładowania systemu powinna świecić światłem ciągłym, tak?). Na ekranie nie ma nic. Sprawdzałam czy dysk jest poprawnie podłączony, czy nic “nie wyszło”, Wszystko jest podłączone. Nie wiem gdzie jest problem, bo jeszcze go używałam, potem wyłączyłam i gdy chciałam go włączyć po ok. godzinie, już się nie uruchomił. Świeci się tylko ta kontrolka;/ Wiem, że jak się nie widzi komputera to ciężko jest coś powiedzieć, ale może macie jakieś pomysły? :slight_smile:

Jakby były potrzebne jakieś konkretniejsze informacje o komputerze to piszcie postaram się coś więcej napisać.

Pozdrawiam :slight_smile:

moc marka i wiek zasilacza

DELL PS-5161-1D1 160W

wiek bliżej nieokreślony ;D od początku ten sam :slight_smile:

mi to wygląda na padnięty zasilacz

może i tak. jaki zasilacz byłby dobry do niego?

nie jestem pewien co do zasilacza więc wolałbym żeby ktoś jeszcze zabrał tu zdanie, bo ogólnie delle optiplex’y to nie dokońca takie zwykłe desktopy, o ile wiem musi być zasilacz della do tego że nie można wsadzić jakiegoś innego

też mi się wydaje że innego do niego nie da rady wsadzić. i mi chodzi o sam kształt, że nie ma miejsca w obudowie.:wink:

kształt kształtem… ale jakikolwiek inny będziesz w stanie podłączyć przy otwartej obudowie, by się upewnić.

a wtedy szukać… oryginał albo zamiennik.

nie wiem jak z zamiennikami, bo nie miałem okazji czegos takiego jeszcze robic klientom.

Polecam lepiej kupić oryginał. Na allegro zasilacze stoją w granicach 60zł-75zł :slight_smile:

Pozdrawiam :wink:

w sumie to tak :slight_smile: dzięki za pomoc :slight_smile:

Nie opłaca się kupować w takiej cenie zasilacza do tego Della.

Della GX260 poleasingowego kupiłem 2 lata temu za 45 PLN.Były dwie sztuki i drugiej sztuki nikt nie kupił.

Rok temu za GX270 (p4-2800 512 DDR bez HDD) dałem 60 PLN.

Na aukcjach można kupić GX260 lub GX270 w cenie do 100 PLN.

eddie71 , chyba masz rację. :slight_smile: komputer stał się prawie “bezcenny” a zasilacz co aukcja to droższy :wink:

już lepiej kupić nowy niż męczyć się co chwile w naprawianie czegoś w starym.

Teraz lepiej kupić coś z co najmniej DDR2,napędami Sata i procesorem 2-rdzeniowym.

Tych Delli (GX60,GX260,GX270) nie opłaca się ulepszać.

Obecnie mam Dell Optiplex 755 tower.Model z 2008r.Skok o dwie epoki.Poleasingowy z Windowsem XP od firmy dość tanio kupiony.

Powinien co najmniej 2 lata pochodzić.

Przyzwyczaiłem się trochę do tej marki.

Myślę,że składak byłby lepszy,ale do składaka trzeba dokupić jeszcze Windows 7.

Też się przyzwyczaiłam do Della :slight_smile: Ale już mnie zaczyna trochę wkurzać, bo ciągle coś mu nie pasuje. Wcześniej BlueScreen teraz zasilacz, zaraz pewnie dysk pójdzie. Trzeba kiedyś zainwestować w coś nowego, żeby nie zwariować i chyba właśnie teraz kupię coś nowego będzie spokój na jakiś czas.

Składak byłby lepszy, ale trzeba umieć go złożyć;D I dlaczego akurat Windows 7? :wink: Nie lubię nowych Windowsów.

widzisz bo nie sztuka do procka intela serii i, dać windows xp, bo windows xp nie będzie w stanie wykorzystać tego procka :slight_smile:

w sumie;) szkoda by było jakby nie wykorzystywał pełnej mocy;D

Dodane 07.03.2012 (Śr) 17:54

Pomyślałam wczoraj, że może podłączę go jeszcze i posprawdzam. Może się włączy. Mimo że nadzieja na włączenie odeszła już dawno to jak pomyślałam tak zrobiłam. Podłączam, odpalam najpierw tak jak stał (wszystko podłączone). I cóż się wydarzyło? Włączył się bez problemu. Po miesiącu bezużyteczności. Nie wiem co mu się wtedy stało, ale już działa normalnie… Chyba zacznę wierzyć w reinkarnację (albo coś podobnego;D) zasilaczy i innych podzespołów… :wink: