Dell PS511 - głośniki USB nie działają

Korzystam z Windowsa 7 Home Premium Edition (x64) na laptopie DELL Inspiron 15 (N5050). Jakieś 3 miesiące temu kupiłem sobie głośniki USB - Dell PS511. No i korzystałem sobie z nich pomyślnie. Jeszcze nie dalej jak w niedzielę działały. Dzisiaj podłączam je, puszczam muzykę i nie słychać nic. System je wykrywa, ponieważ w opcjach dźwięku widoczne jest to urządzenie wraz z jego nazwą i zielonym zaznaczeniem, czyli “Urządzenie domyślne”. Gdy najeżdżam kursorem na ikonę głośnika w trayu, pojawia mi się żółta etykieta: Głośniki USB. Dziwi mnie natomiast jedno - gdy kliknę na ikonę głośnika, pojawiają mi się DWA suwaki - od głośnika wbudowanego w laptopa i od głośników USB. Podczas gdy do tej pory, gdy podłączałem głośniki USB, po kliknięciu na tę ikonę pojawiał mi się tylko suwak tych głośników, czyli urządzenia domyślnego. Ponadto, gdy puszczam muzykę przy podłączonych głośnikach USB i klikam na ikonę głośnika w trayu, widzę skaczącą zieloną kreskę (taka jakby wizualizacja dźwięku) na suwaku od wbudowanych głośników laptopa, a nie od tych USB. Tak jakby system w ogóle ignorował podłączenie tych głośników i przesyłał dźwięk tylko na głośniki wbudowane.

 

Co ciekawe - gdy w opcjach dźwięku kliknę na pozycję głośników PPM i wybiorę “Testuj”, słyszę dźwięk z tych głośników. Natomiast z Winampa i np. YouTube’a dźwięk nie jest w nich słyszalny.

Głośniki działają na sterach systemowych? czy mają własne?

 

Jak na systemowych:

  • głośniki podlączone

  • menadżer urządzeń i PPM ( z reguły w kontrolerach uniwersalnej magistarli szeregowej i innych miejscach jak są) i odinstaluj wszystko co te głośniki

  • odłącz głośnikim restart i zainstaluj je ponownie

 

Warto je sprawdzić na innym kompie.

W zasadzie, to sprawa się rozwiązała. Namieszały ustawienia AIMP3, który przestawił mi domyślne źródło odtwarzania na wbudowane głośniki. Nie wiem tylko, dlaczego miało to wpływ na cały system.

 

Temat do zamknięcia. :slight_smile: