Dell Q15R (GT525M) - nie wykrywa grafiki

Witam,

Od niedawna posiadam laptopa jak z nazwy tematu. Problem w tym, że kiedy przyszło do instalowania sterownik pojawiły się problemy. Zainstalowałem wszystkie sterowniki ze strony dell.com jakie są dedykowane mojemu laptopowi, prawie wszystkie. Gdy przyszło do zainstalowania sterowników od grafiki NVidia GT525M , pojawił się poniższy błąd

VeqWZ.jpg

karty nie ma w menadżerze urządzeń, wyświetlana jest tam tylko HD 3000, która jest zintegrowana, sterowniki do niej bez problemu zainstalowałem.

Myślałem jeszcze, że coś będę musiał przestawić w BIOSIE, ale nie ma tam adekwatnych opcji. W zasadzie jest ich tak niewiele, ustawienie zegarka i bootowanie plus kilka jeszcze równie drobnych. Nic z grafiką. Zainstalowałem aktualizacje ze strony Dell z wersji A07 do wersji A09, jednak i to zasadniczo nic nie zmieniło.

W czym problem?

Mam Windows 7 home premium 64-bit. Próbowałem instalować jeszcze nowsze sterowniki do grafiki ze strony NVidii, ale ten sam problem się pojawił. Dodam, że sterowniki instaluje pod właściwy system.

  1. Czy jesteś pewien, że masz tą karte w notebook’u?

  2. Włącz kartę w BIOS’ie, ponieważ notebook korzysta w tej chwili ze zintegrowanego Intel’a GMA HD 3000…

Nie mam takich opcji w BIOSie. Da się tam jakoś przejść do ustawień dla zaawansowanych? :wink:

W umowie kupna tego laptopa mam jasno zaznaczone, że sprzęt wyposażony jest w kartę NVidii.

Poszukaj opcji wyboru slotu karty graficznej…

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie proszę :slight_smile:

Nie mam na to pomysłu. Bios jest bardzo skromny i nie ma tam takich opcji. A jest najnowszy.

Musi być, nie ma innej opcji. Jak nie potrafisz zbytnio znaleźć, to pokaż zdjęcia albo poczekaj na kogoś, to ma taki laptop jak ty albo wie gdzie tego szukać :stuck_out_tongue:

jest możliwość, że dali mi inny model, czytaj: bez rozszerzonej karty graficznej?

Nie wiem jak u Della, ale na Toshibie na kartonie jest wybita specyfikacja. U Ciebie może też coś takiego jest ;)??

na kartonie DELL MODEL NO: 5110-0306.

Po krótkim rozeznaniu w sieci. Ten model nie ma GT525m. Jedynie HD3000.

Jutro przytargam im to do sklepu i mam nadzieje, sprawa się szybko wyjaśni.

Dzięki sla17 :slight_smile:

Proszę :slight_smile:

Jak coś - daj znać, jak sprawa się dalej potoczyła :wink:

Faktycznie Ich błąd z tym laptopem. No ale niestety z 525M nie mają w ogóle opcji zamówienia.

Pytanie, czy opłaca mi się oddać i zamienić na tego Asusa?

http://primakomp.pl/p/79/81589/asus-k53 … booki.html

niby jest lepsza grafika, ale Asus to nie Dell…