Dell Q15R (GT525M) - nie wykrywa grafiki

(SolelyRose*) #1

Witam,

Od niedawna posiadam laptopa jak z nazwy tematu. Problem w tym, że kiedy przyszło do instalowania sterownik pojawiły się problemy. Zainstalowałem wszystkie sterowniki ze strony dell.com jakie są dedykowane mojemu laptopowi, prawie wszystkie. Gdy przyszło do zainstalowania sterowników od grafiki NVidia GT525M , pojawił się poniższy błąd

VeqWZ.jpg

karty nie ma w menadżerze urządzeń, wyświetlana jest tam tylko HD 3000, która jest zintegrowana, sterowniki do niej bez problemu zainstalowałem.

Myślałem jeszcze, że coś będę musiał przestawić w BIOSIE, ale nie ma tam adekwatnych opcji. W zasadzie jest ich tak niewiele, ustawienie zegarka i bootowanie plus kilka jeszcze równie drobnych. Nic z grafiką. Zainstalowałem aktualizacje ze strony Dell z wersji A07 do wersji A09, jednak i to zasadniczo nic nie zmieniło.

W czym problem?

Mam Windows 7 home premium 64-bit. Próbowałem instalować jeszcze nowsze sterowniki do grafiki ze strony NVidii, ale ten sam problem się pojawił. Dodam, że sterowniki instaluje pod właściwy system.

(Xeon Bloomfield) #2
  1. Czy jesteś pewien, że masz tą karte w notebook'u?

2. Włącz kartę w BIOS'ie, ponieważ notebook korzysta w tej chwili ze zintegrowanego Intel'a GMA HD 3000...

(SolelyRose*) #3

Nie mam takich opcji w BIOSie. Da się tam jakoś przejść do ustawień dla zaawansowanych? :wink:

W umowie kupna tego laptopa mam jasno zaznaczone, że sprzęt wyposażony jest w kartę NVidii.

(Xeon Bloomfield) #4

Poszukaj opcji wyboru slotu karty graficznej...

(SolelyRose*) #5

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie proszę :slight_smile:

Nie mam na to pomysłu. Bios jest bardzo skromny i nie ma tam takich opcji. A jest najnowszy.

(sla17) #6

Musi być, nie ma innej opcji. Jak nie potrafisz zbytnio znaleźć, to pokaż zdjęcia albo poczekaj na kogoś, to ma taki laptop jak ty albo wie gdzie tego szukać :stuck_out_tongue:

(SolelyRose*) #7

jest możliwość, że dali mi inny model, czytaj: bez rozszerzonej karty graficznej?

(sla17) #8

Nie wiem jak u Della, ale na Toshibie na kartonie jest wybita specyfikacja. U Ciebie może też coś takiego jest :wink:??

(SolelyRose*) #9

na kartonie DELL MODEL NO: 5110-0306.

Po krótkim rozeznaniu w sieci. Ten model nie ma GT525m. Jedynie HD3000.

Jutro przytargam im to do sklepu i mam nadzieje, sprawa się szybko wyjaśni.

Dzięki sla17 :slight_smile:

(sla17) #10

Proszę :slight_smile:

Jak coś - daj znać, jak sprawa się dalej potoczyła :wink:

(SolelyRose*) #11

Faktycznie Ich błąd z tym laptopem. No ale niestety z 525M nie mają w ogóle opcji zamówienia.

Pytanie, czy opłaca mi się oddać i zamienić na tego Asusa?

http://primakomp.pl/p/79/81589/asus-k53 ... booki.html

niby jest lepsza grafika, ale Asus to nie Dell...