Dell, recovery a podział dysku?

witam

Właśnie zakupiłem Della Inspiron, laptop ma tylko partycje “C:”. Zrobiłem kopie zapasową na DVD i teraz chciał bym podzielić dysk na jeszcze jedna partycje. Moje pytanie jest takie czy w przypadku gdy w przyszłości będę musiał przywrócić system z recowery utracę zrobiona partycje i usunie wszystkie dane z “D:”

Z góry dziękuje za pomoc.

Z “D” nie. Usunie wszystko z partycji “C”.

Ja nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie ale nic nie stoi na przeszkodzie byś zrobił mały eksperyment nie ryzykując utraty ważnych danych:

  • sprawdź czy recovery działa - włóż je do napędu, zrestartuj i przywróć system do stanu fabrycznego;

  • jeśli się powiedzie zmniejsz partycję C: i utwórz sobie D: a następnie umieść na D: jakieś mniej ważne pliki;

  • ponownie wykonaj operację przywracania systemu z recovery;

  • po przywróceniu systemu będziesz wiedział, czy recovery zwraca uwagę na istniejące partycje czy też bez pytania przywraca stan fabryczny;

Zajmie Ci to trochę czasu ale zdobyta wiedza może się kiedyś przydać…

:roll:

czyli nie będzie potem problemów z uruchomieniem recovery? Sory za takie lamerskie pytania ale jest to mój pierwszy laptop i jestem trochę nie pewny w działaniach, a różne firmy laptopów stosują różne rozwiązania.

A może zrobić jeszcze raz recovery z podzielona partycji?

Dodane 04.02.2012 (So) 15:58

wszystko super ale wyczytałem gdzieś na forum, że ktoraś z firm robi problemy z przywróceniem systemu w przypadku gdy została utworzona dodatkowa partycja.

powiem ci tak kupiłem nowego della xps i zmieniłem partycje na takie jakie mi pasują , zawsze tak robię na kompie z windowsem , i straciłem partycje recovery ! nie polecam zmian partycji w dellu chyba , że wiesz co robisz , w innych markach sony itd nigdy nie miałem z tym problemu a tu zonk w dellu , musiałem dzwonić do obsługi klienta , przysyłali mi nową płytę z windowsem , jakie jaja normalnie , także zastanów się jeszcze raz

A więc nie mogę sobie podzielić dysku? Czy jak?

to jest to co musisz zrobić , SilberPunkt ma rację , jak wiesz jak się za to zabrać to rób jak nie to dzielisz dysk na swoje ryzyko my cię tylko ostrzegamy

Musisz wiedzieć, że na Recovery masz wszystkie sterowniki i lepiej najpierw wypal płytę z Recovery.