Dell Vostro 3750 po jakimś czasie tną się programy

(Fak Kaczor) #1

Mam problem z laptopem Dell Vostro 3750

No początku laptop bez zastrzeżeń ale od pewnego czasu po np. chwili gry w fife zaczyna mi się strasznie ciąć i mulić... na początku nie było tego problemu nawet gdy miałem setkę otworzonych programów... nie wiem czy to przez procesor czy może coś innego powoduję takie zachowanie mojego sprzętu. Niestety jestem zielony w tych sprawach i szukam pomocy. Z góry dzięki:))

Kaczor1402 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

-- Dodane 21.12.2011 (Śr) 22:42 --

Kaczor1402 , wg Ciebie teraz temat mówi coś wiecej o problemie? Spróbuj jeszcze raz, ale tym razem zerknij do linków które Ci podałem.

(Pildar1) #3

Przyczyną takich objawów może być np.:

• zabrudzenie radiatora wewnątrz, co doprowadza do przegrzewania się komputera,

• instalacja nowszych sterowników do karty graficznej, które często są pisane głównie dla poprawy nowszych GPU,

• zainstalowanie bardziej wymagającego antywirusa,

• instalacja innych programów, które działają w tle

• mało miejsca na partycji systemowej

• fragmentacja plików, chociaż w Windows 7 (którego zapewne używasz) jest ona znikoma.

Spróbuj wyłączyć lub odinstalować niepotrzebne programy, zwłaszcza te które, działają w tle

oraz sprawdź uruchomione procesy czy któryś nie przeciąża nadmiernie komputera.

Przeskanuj też na wszelki wypadek kompa jakimś programem antywirusowym.

(lith) #4

Miałem takie same objawy na tej samej maszynie. Tyle, że u mnie to się pojawiało po kilku dniach bez wyłączania komputera, tylko wstrzymywania i wybudzania systemu. Komputer ciął się do stopnia, że nie potrafił płynnie przewijać stron internetowych, czy odtwarzać filmów, programy się zawieszały. Problemy po jakimś czasie same nieco ustąpiły, teraz zdarza się to dużo rzadziej. Nie mam pojęcia co jest ich przyczyną, ale raczej coś z software. System mam czysty, programó zainstalowanych mało, a komputer jest niezakurzony.