Dell XPS L501X które sterowniki po formacie

(lieft) #1

witam,

chciałem się poradzić w sprawie doboru sterowników do mojego laptopa po formacie :!:

Więc nie wiem teoretycznie, co jest w środku.

Na stronie della, po wpisaniu mojego service tag, znalazłem 41 sterowników, ale z tego co wiem, nie znaczy to, że one wszystkie są dedykowane dla mnie, choć na zdrowy rozum, tak być powinno.

Tutaj jest link do tej strony della i do tych konkretnie sterowników:

http://support.euro.dell.com/support/downloads/driverslist.aspx?c=uk&cs=ukdhs1&l=en&s=dhs&ServiceTag=9RT9SN1&SystemID=XPS_L501X&os=W764&osl=en&catid=&impid=

Ja zainstalowałem ponownie system, a potem sterowniki, tym, że najpierw zainstalowałem sterowniki jak popadnie, tzn po kolei wg tego, co się ściągnęło, a potem dowiedziałem się, że powinno się najpierw instalować DSS /desktop system software/ lub NSS /notebook system software/ , potem chipset... itd.

Odinstalowałem te sterowniki, jakie mogłem, bo nie działały mi sensory nad klawiaturą, zainstalowałem ponownie najpierw chipset, a potem resztę. Tutaj zaznaczę, że nie wszystko chciało się instalować, potem się dowiedziałem, że nie wszystko może być dla mnie, ale tu jestem w kropce, bo nie wiem, co mam teraz odinstalować, a co się nie zainstalowało, bo np kłóciło się z tym, co już jest zainstalowane, a być nie powinno.

A zaczęło się od tego, że o ile naprawiłem sensory, to skopałem touchpada, który jest co najmniej dziwny :!: i nie spełnia swoich funkcji, to po prostu nie to, co ma być.

Na dodatek, po ponownym demontażu sterowników z 2 razy pojawiła mi się informacja w formie okienka, że system nie został prawidłowo zarejestrowany....To przez brak partycji recovery?

Poradźcie, co robić w tej sytuacji, stawiać wszystko od nowa, czy tylko zająć się sterownikami :?:

Jak punkt drugi, to jak odinstalować poprawnie sterowniki, skąd mam wiedzieć które?

Jak punkt pierwszy, to jak wybrać sterowniki ze strony, jaką podałem, skąd mam wiedzieć, które są dla mnie :?: Wszystkie :?:

Dzięki z góry za pomoc w temacie.