Dell XPS l702x grzeje sie Win 7 Home

Witam,

 

Mam Dell’a XPS l702x i strasznie się grzeje podczas grania, czy po prostu długiego użytkowania komputera. Wyczyściłem komputer sprężonym powietrzem i nic, żadnych rezultatów.

 

Jak komputer się mocno zagrzeje to wystarczy go zrestartować i wszystko wraca do normy…

Hej,

 

Nie, nie wraca do normy. Zresztą czyszczenie sprężonym powietrzem bez rozkręcenia bardzo zanieczyszczonego laptopa powoduje najczęściej zatkanie kanałów wentylacyjnych i spotęgowanie problemu. W takiej sytuacji czeka Cię czyszczenie sprzętu - konieczne będzie rozebranie laptopa, porządne czyszczenie i wymiana pasty termoprzewodzącej. Jeśli sam nie czujesz się na siłach, zleć to serwisowi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wyczyściłeś po rozkręceniu obudowy czy tylko dmuchałeś w o twory wentylacyjne ?

Wyczyściłem tj. rozkręciłem na części pierwsze.

Hej,

Pasta termoprzewodząca nałożona od nowa?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, pasta nałożona nowa i od nowa :smiley:

Witam,

 

z tego co wyczytałem powyżej i jeżeli wszystko było zrobione tak jak piszesz to prawdopodobnie układ chłodzenia już nie pełni rolę chłodzenia ale grzania… 

 

Jeśli wszystkie czynności zostały wykonane w sposób prawidłowy - kompletnie wyczyszczony wentylator plus dokładne usunięcie pozostałości starej pasty termo - a mimo to komp się grzeje to prawdopodobnie:

  • pasty jest za mało (temperatury są od razu większe po zmianie) 

  • pasty jest za dużo (po “wygrzaniu” nadmiar pasty działa odwrotnie do zamierzeń i po woli zaczyna pełnić funkcję izolatora a nie przewodnika ciepła)

  • chłodzenie nie przylega dokładnie do rdzenia procesora (albo za mało pasty albo źle złożone)

  • może być też tak że nowa pasta ma bardzo słabe parametry przenoszenia ciepła i podzespoły pod obciążeniem po prostu się grzeją bo efektywność chłodzenia nie jest wystarczająca)

  • może być też sprawa powiązana z wyeksploatowaniem wentylatora - zazwyczaj pierwszy objaw to jego głośniejsza praca - tu wymiana powinna załatwić sprawę 

 

P. S. nagłe wyłączenia zgrzanego sprzętu też mu nie służą - wysokie różnice temperatur przyczyniają się do szybszej “śmierci” urządzenia… Lepiej postępować tak jak z turbiną w aucie (zostawić kompa jeszcze na chwilę bez obciążenia żeby stopniowo nastąpiło wychłodzenia podzespołów oraz całego układu chłodzącego)

Plus:

 

  • może były gdzieś thermopady, a zastosowałeś pastę lub marnej jakości thermopad?

 

  • uszkodzone chłodzenie

 

  • ten typ tak ma i się grzeje?

 

Pytanie: czy wentylator wyrzuca gorące powietrze?