Dell z Pentium 4HT 3.0 czy core 2 duo 2x1,86

Jestem zupełnym laikiem i zamierzam kupić używanego poleasingowego Dell - komputer stacjonarny reszta danych to 1 albo 2 GBDDR2/80GBSATA/Intel GMA 950 albo 3000

Nie wiem z jakim procesorem się zdecydować, róznica w cenie za komputer to ok 150zł (270 do 420zł)

Komputer używam i będę używał tylko do przeglądania internetu, czasem do ściągania muzyki, oglądania filmików na You Tube czy inny stronkach i ewentualnie jako maszyna do pisania do MS Office. Nie gram w żadne gry ani nie będę grał. Chciałbym go używać przez najbliższe 3-4 lata.

Służbowo ma laptopa Della.

Proszę o doradzenie czy ewentualnie inne pomysły.

Cześć

Wydaje mi się że maszyna z procesorem Core 2 Duo będzie wydajniejsza. Nie znam jednak pełnej specyfikacji obu komputerów więc nie doradzę czy warto dopłacać do maszyny z Core 2 Duo.

Porównanie CPU Intela

Najlepiej podaj linki do zestawów.

Pentium 4HT 3.0 było kilka wersji: Northwood, Prescott, Prescott 2M, Cedar Mill.

Core 2 Duo nie dość, że dużo szybszy od P4, to jeszcze pobiera dwa razy mniej energii elektrycznej i wydziela mniej ciepła (powinno być ciszej). Nawet do przeglądania internetu nie brałbym nic słabszego, tym bardziej na 3-4 lata.

Core 2 Duo bierz, ma fizyczne dwa rdzenie, a nie HT, czyli jest wydajniejszy.