Demontarz laptopa Asusa x61 sl

Witajcie, od 4 bądź 5 lat posiadam laptopa asus x61sl i ostatnimi czasy zauważyłem że strasznie się grzeje, po paru minutach przeglądania firefoxem zaczyna fruwać jak oszalały, domyślam się że to wina (sparciałej?) pasty na procesorze. Tak więc postanowiłem rozkręcić i sprawdzić co się tam dzieje, i tu zaczynają się schody, rozkręcenie laptopa niby żadna filozofia, parę śrubek i tyle, ale nie w moim przypadku, pomimo rozkręcenia wszystkich dostępnych śrubek, ten plastiki pod spodem nie chce się poddać. Czy rozbrajał już ktoś ten model laptopa lub ma informacje na ten temat? Tak, google przeszukane na wzdłuż i wszerz a nic konkretnego nie można tam znaleźć, stąd zwracam się do was o pomoc czy macie jakiś opis bądź obrazki jak to zrobić.

I druga sprawa, gdy już zostanie rozkręcone - co dalej.

Jestem zupełnie nie ogarnięty w tej sprawie a tutaj jest zapewne wielu specjalistów w tej dziedzinie.

Pozdrawiam.

PS

Mógłbym kupić nowy laptop ale nie jest mi potrzebny, ten jest jak najbardziej odpowiedni i ten sentyment :slight_smile:

boże… czemu wszyscy co widzą jak wygląda śrubokręt i otwierali swojego PCta uważają, że rozkręcenie laptopa to taka prosta sprawa?

otóż wcale nie, często trzeba zajrzeć do instrukcji serwisowej, a w twoim przypadku: rozbierania laptopa zawsze zaczyna się od wyjęcia baterii, dysku twardego, napędu cd/dvd, ramu oraz KLAWIATURY!!!

Co do pasy przewodzącej na procku to raczej nie ona jest winowajcą przegrzewającego się laptopa tylko kurzu, który blokuje przelot powietrza z wiatraka przez radiator. Jeśli nie wiesz o czym mówię to lepiej zanieś laptopa do serwisu i nie żałuj 30-50zł na przegląd i wyczyszczenie, zrobią to lepiej od ciebie.

Z tym pierwszym to mi pomogłeś, po prostu nie wiem że to trzeba wyciągnać.

Co do drugiego, z tym kurzem to już nie rób ze mnie cepa :slight_smile: Nie raz dostawał po głowie turbodoładowanym odkurzaczem, przez przypadek przejechałem nim po klawiaturze to wessało 3 klawisze ale wszystko dało się odratować.

-=RaFaL=- ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.