Denerwujące info o braku pamięci

Witam.

Posiadam 2 GB Ram i wyłączyłem plik stronicowania - jest różnica, system chodzi dużo szybciej.

Ale podczas uruchomienia sporej ilosci aplikacji - u mnie to normalka (a Ram w użyciu to prawie zawsze 1500 MB) otrzymuje komunikaty o małej ilości pamięci Ram i żeby zamknąć niektóre programy.

Tylko że to info pojawia się gdy zużywam ok 1600 MB - a więc mam jeszcze spory zapas pamięci wolnej bo 400 MB. I teraz tak: da się przesunąć ten wskaźnik info z 1600 na 1900 MB lub coś w tym stylu. Przy 1900 jak bym dostał info to może bym i jakiś prog zamknął bo dopiero od tego miejsca system mógłby się co najwyżej dziwacznie zachowywać - oczywiście w sytuacji extremalnej

Pozdrawiam

zobacz:

http://windowshelp.microsoft.com/Window … 81045.mspx

Dzięki ale to nie to o co mi chodzi. Tam możesz zwiększyć rozmiar pliku stronicowania a ja nie chcę go używać. Nie chce spadku wydajności.

r_jaro , to dokup sobie więcej ram, a jak nie masz kasy to włącz spowrotem pliki stronnicowe ;p

Dla tych co nie potrafią zdania zrozumieć

I teraz tak: da się przesunąć ten wskaźnik info z 1600 na 1900 MB lub coś w tym stylu.

To tak jak bym was pytał który samochód terenowy będzie lepszy: Hummer czy Nissan Terrano to odpowiadają traktor albo czołg!

r_jaro , na początek spróbuj programu Vista Manager>optimizer>speed system>i zaznacz force .DLL unload from memory kliknij Free Memory >options>i ustaw jak potrzebujesz(powinno doraźnie pomóc)

W ogóle program ma mnóstwo przydatnych funkcji,tyle że jest po angielsku.