Desktop jako serwer plików i bazy danych

Stwórz konto użytkownika “Stażysta/Praktykant” :wink:
Jasne stanowisko pracy, ale teraz pracownika nie ma.

Kompletnie nie rozumiem tego łamania postanowień umowy. Po co?

Bo Windows Server kosztuje 4x więcej (4000 zł), co przy zastosowaniach “3 PC biurowe podłączone do bazy i fileshare’a” daje spory procentowy udział oprogramowania w kosztach.

Ja wiem że jak się ma nieograniczone fundusze to nie ma problemu, ale czasem to się zwyczajnie nie kalkuluje. Jak armata na muchy.

Nie stać Cię na Windowsa, są dziesiątki innych systemów. Skoro korzystasz (tym bardziej zawodowo) - zapłać.

Prezes to jest moja koleżanka i raczej działamy we współpracy, konsultujemy, spieramy się etc. To nie jest relacja prezes mój pan -> pracownik jego sługa :wink:
Jak coś idzie nie tak to nie ma spychogii i szukania winnego, żeby go ukarać tylko próba szukania konstruktywnych rozwiązań.
Tak jak pisałem, nie jestem zawodowym informatykiem (W2012 Server pomagał zainstalować/skonfigurować znajomy informatyk) ale wszystko nam od 5 lat działa i wiele rzeczy umiem zrobić samodzielnie. Nie chcemy, tak jak ktoś napisał, używać armaty do wróbli czyt. windows serwer dla 3 osób ale może będzie trzeba jeśli inaczej się nie da; ewentualnie nauczyć się linuxa w trochę większym stopniu niż teraz go znam
Z tą kwestią licencyjną dla W10 to mnie zmartwiliście, muszę doczytać…