Desktop odwołuje się do lokalizacji, która jest niedostępna

Problem rozwiązany przywróciłem komputer do stanu początkowego

1 polubienie

Jak to zrobiles?

Dokladnie przed chwila ten sam problem. Niestety jestem teraz poza domem i dopiero za godzine wroce. Poprobuje wszystkimi sposobami. Oby udalo sie odswiezyc system tą ostatnią metodą. No nic zobaczymy, jak sie uda to napisze (system windows10)

Wczoraj, po aktualizacji zmagałem się z tym samym problemem przez co skutecznie zraziłem się do dokonywania kolejnych. Nie miałem utworzonego punktu przywracania systemu, co także bardziej skomplikowało odwracanie zmian spowodowanych trefną aktualizacją. Na początku starałem się postępować zgodnie ze wskazówkami powyżej, jednak nie dawało to pożądanego efektu. Po kilku godzinach irytacji i szukania rozwiązania - naprawiłem problem. Na drugim komputerze ściągnąłem ze strony Microsoftu obraz Windowsa 10 i wrzuciłem na pendrive. Plik waży około 4,3 GB. (https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10). Później odpaliłem laptopa, na którym pojawiła się awaria i podpiąłem pena. Dostałem się na Pulpit, chyba w trybie awaryjnym (podobnie jak przedmówca nie miałem żadnych ikon poza koszem, nie mogłem podejmować żadnych czynności; pojawiała się informacja o odwoływaniu do niedostępnej lokalizacji). Odpaliłem wiersz poleceń (przycisk Windows + R), wcisnąłem przycisk “Przeglądaj…” i odpaliłem program Setup z plików zawartych na pendrive’ie. Uruchomiła się instalacja Windowsa 10. Na początku otrzymałem pytanie, w jaki sposób chcę uruchomić instalację - można było zaznaczyć opcję pozostawienia plików osobistych i aplikacji. Proces instalowania trochę trwał, ale później po przeklikaniu kilku ustawień i preferencji, problem zniknął. Najważniejszy jest fakt, iż odzyskałem wszystkie dane w stanie nienaruszonym. Po usunięciu awarii, utworzyłem punkt przywracania systemu, by na przyszłość móc łatwiej uporać się z tożsamym kłopotem. Z pewnością można rozwiązać ten problem w inny sposób, ale dla mnie jako laika najważniejszy jest efekt. Powodzenia. ; )

3 polubienia

pomożesz

Spróbuj uruchomić instalator Windows 10 z menadżera procesów:

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Ctrl + Shift + Esc

Ctrl + Alt + Del
- zobacz czy uruchomi się Menadżer zadań.

Widok zaawansowany

Opcja Plik > Uruchamianie > Przeglądaj… > tam próbujesz znaleźć przygotowany pendrive / wypaloną płytę DVD i Setup.exe na niej.

Opcjonalnie przeczytaj dłuższy opis @V1ktor - post 44 a.k.a 47