Desktop w Moje Obrazy?

Witam

“znalazłem”, a raczej “odkryłem” w Moje Obrazy

http://img.wklej.org/images/59134desk.JPG , co to jest i gdzie to powinno być :?:

pozdr

Każdy dostosowany folder (dostosowany czyli: ze zmienioną ikoną, zmienionym tłem pod ikonami, rodzajem przechowywanych plików innym niż domyślny, itp.), posiada ukryty taki plik. W pliku zapisane są te wszystkie ustawienia dostosowania folderu, o których wcześniej wspomniałem.

Np. ta linijka:

IconFile=C:\WINDOWS\System32\mydocs.dll

zawiera ścieżkę do zmienionej ikony folderu, a linijka:

IconIndex=1

określa numer ikony z pliku mydocs.dll (plik ten zawiera kilka ikon), użytej dla tego folderu. IconIndex odlicza się od 0, czyli 0 jest pierwszą ikoną w bibliotece mydocs.dll, 1 drugą ikoną, itd.

Usuwając ten ukryty plik Desktop.ini usuniesz dostosowanie folderu, w którym ten plik się znajduje (czyli będzie on wyglądał jak każdy zwykły folder - ikona folderu zmieni się na domyślną ikonę folderów, typ przechowywanych danych na typ domyślny, itd.).

Co trzeba wpisać, aby to tło zmienić? (mam na myśli tło w oknie eksploratora Windows)

Czyli najlepiej zostawić w spokoju

Dzięki

Nie wiem czy w XP jest jeszcze ta opcja (pamiętam, że w Win98 była). Spróbuj wejść do folderu, wtedy w pasku okna wybierz “Widok -> Dostosuj ten folder” i poszukaj tej opcji w oknie, które ci się pojawi.