DEV CPP - Problem

Ściągnąłem i zainstalowałem Dev Cpp. Biore sobie:

Nowy Projekt -> Aplikacja Konsolowa

Wszystko sobie zapisuje i nic nie zmieniając w kodzie klikam KOMPILUJ. I wtedy klaps. Wyskakuje następujący błąd:

A Log Kompilacji wygląda tak:

Instalowałem program już kilkakrotnie w różnych katalogach. Projekty też zapisywałem w różnych katalogach. Za każdym razem wyskakuje ten sam błąd. O co tu chodzi i jak to naprawic ?

Pozdrawiam

Witam,

pokaż kod.

Czyli po prostu pusty program. Nie w kodzie tu rzecz, ale nie wiem w czym…

Czy ten plik ma rozszerzenie .cpp?

Witam,

właśnie na próbę zainstalowałem Devcpp 4.9.9.2.

Wybrałem Nowy projekt->Console Application.

Projekt C++.

Zapisałem, skompilowałem, działa bez problemu.

Problemy na jakie się natknąłem w necie to:

  1. Złe rozszerzenie pliku. Robisz coś z C++, a rozszerzenie *.c i na odwrót.

  2. Brak dodanych ścieżek w zmiennych środowiskowych. Moim zdaniem bzdura, u mnie nic nie dodał.

  3. Masz jakąś starszą wersję z dziwnym bugiem, lub zbyt nową, która na Twoim sprzęcie sprawia problemy->poszukaj starszej.

  4. Złe nazwy katalogów, nie powinny mieć myślników, spacji itp…

Nie mam pojęcia, co jest źle.

Tak w ogóle polecam MS Visual Studio Express 2005.

Mi osobiscie pojawily sie takie problemy jak przeszedlem z XP na Viste ale wydawalo mi sie to problem Visty a tutaj widze ze niekoniecznie - dolaczam sie do rady maniooo jesli chodzi o visuala.

Mozesz jeszcze przetestowac dev pascal ale nie sadze zeby byla roznica :smiley:

Jesli chodzi o te problemy wypisane przez maniooo to w pelni sie nie zgadzam z zadnym - mam nowego kompa i testowalem 5 wersji wiec problemy zwiazane z bugami etc odpadaja, co do reszty - sprawdzilem rowniez.

Problem szczerze mowiac mnie nurtuje od tygodnia - ze swojej strony zaproponowalbym zapisanie wszystkich programow etc w plikach cpp a kompilacje robic w linuxie - pojdzie napewno z tym ze trzeba sie zaopatrzyc w jakis live cd z programami dla programistow ( takie maslo maslane :smiley: )