Dezaktywacja okienek

Poczytałam dobrych kilkanaście stron i nie znalazłam podobnego przypadku.

Otóż w moim dwuletnim notebooku od kilku dni (nie zawsze) okienka (wszystkie) po kilku sekundach od otwarcia same "przeskakują " w stan nieaktywności (niebieskie ramki), by znów po kilku sekundach powrócić do aktywności i tak w kółko.

Normalnie, gdy nic nie jest pisane, to jest do wytrzymania, bo po kliknięciu myszką jest w porządku (na chwilę).

Natomiast wkurzające jest podczas pisania np. w gg lub na forach itp.

Poza tym wszystko z komputerem i systemem jest w należytym porządku. Wirusów nie ma, przeskanowane kilkakrotnie.

Czasami, po restarcie komputera problem znika .

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym? Czym to może być spowodowane.

Jestem przeczulona na punkcie sprawności mojego sprzętu i coś takiego jest nie do przyjęcia.

Sterowniki do karty graficznej?

Zobacz rady stąd:

bluescreen-windows-t489660.html

Przejrzyj dzienniki zdarzeń:

windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732

synchronization-application-zatrzymano-dzialanie-zamknieto-t476447.html

Dziękuję za odpowiedzi.

Sterowniki aktualne, przejrzę jeszcze dzienniki zdarzeń. Jak na złość (a może na szczęście?) dzisiaj wszystko w porządku.

To, że sterowniki są aktualne nie znaczy, że nie powodują problemów. Spotkałem się z sytuacją, kiedy nowsza wersja sterownika powodowała problemy i powrót do starszej rozwiązał sprawę. Stało się tak zapewne dlatego, że system sam, przez aktualizacje automatyczne (Windows Update), zaktualizował sterownik.

Kiedy rozpoczęły się kłopoty? Może stało się to po instalacji jakiegoś programu? Możesz poszukać prawidłowości typu data instalacji aktualizacji albo programu = początek problemów.

Dzienniki są zapisywane cały czas, jeżeli mniej więcej pamiętasz kiedy i o której godzinie wystąpił problem, to powinno udać Ci się odszukać wpis w Podglądzie Zdarzeń. Jeżeli sam nie będziesz wiedział co zrobić z takim wpisem, pokaż go tutaj, np. wykonaj zrzut ekranu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1294532.html i wrzuć na http://fotosik.pl/ i podaj link tutaj. Albo możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy na dany błąd i tak: - Właściwości zdarzenia - Kopiuj - i wkleić albo do posta albo na wklej.org i podać link tutaj, albo od razu z prawego klawisza myszy Kopiuj.

O tym wszystkim piszę pod podanymi linkami.

Powodzenia i daj znać o efektach.

Pozdrawiam.

Masz rację - sama podejrzewam tez, że mogło się tak zacząć po aktualizacjach programów. Muszę tylko spokojnie przeanalizować , bo w ostatnich tygodniach wgrywałam nowe wersje kilku programów.

Problem w tym, że dokładnie nie potrafię sprecyzować dnia, w krórym moje okienka zaczęły “mrugać”. Początkowo nie zwracałam na to szczególnej uwagi, po prostu klikałam myszką i po sprawie. Ale od dwóch dni to już nie dało się tego zbagatelizować - nawet podczas wpisywania haseł w wyszukiwarce miałam przerwy.

W każdym razie dzięki za porady- pójdę ich tropem.

Może przydać Ci się też przywracanie systemu. Być może system wykonał punkt przywracania systemu gdy instalowałeś coś ważnego, coś po czym rozpoczęły się problemy. Możesz też utworzyć punkt przywracania w przyszłości gdy już wszystko będzie dobrze. Opis: ktore-programy-moge-usunac-t483768.html#p3048980

Polecam też wykonywać kopie zapasowe. Stary żart mówi, że ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i na tych, którzy dopiero będą je robić. :wink: Do wyboru metoda windowsowa Wykonywanie kopii zapasowych i przywracanie (więcej w Google: kopie zapasowe Windows 7) albo narzędzia firm trzecich, np Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków. Tak to działa; program robi obraz dysku albo partycji, a kiedy np. system padnie, to można odtworzyć ów obraz i wszystko jest w takim stanie, w jakim było w momencie tworzenia obrazu dysku lub partycji. Program, który opisuję w podanym poradniku jest bezpłatny.

Robię systematycznie (co tydzień)kopie zapasowe, obrazy systemu, również aktualizacje systemu automatycznie i na bieżąco. Dbam o swój sprzęcik i chociaż to mój czwarty komputer, z żadnym nie miałam większych kłopotów. ten obecny jest wkurzający. I niewykluczone, że mogłam coś grzebać w tym czasie.

Więc , oprócz różnych poprawek i prób, zrobię też przywracanie.

Dodane 11.06.2012 (Pn) 19:28

Arobiłam przywracanie i, jak do tej pory (3 dni) wszystko jest w porządku. :smiley:

Pozdrawiam.

Mam chyba to samo. Z tym, że u mnie przywracanie nie pomogło.

Sytuacja wygląda tak:

  • Mam otwarte okno, np. przeglądarki int. Co chwilę okienko podświetla sie na niebiesko (staje się " nieaktywne" . Klikam i mogę nadal przeglądać. I tak, co chwilę.

  • Piszę maila, post lub np. hasło w wyszukiwarce i co kilka sekund (często prawie w środku co drugiego wyrazu wyłącza się możliwość pisania (niebieska ramka okienka). Jest to STRASZNIE irytujące. Pisanie jest męką!

Dzwoniłam do pomocy technicznej producenta notebooka- zasugerował uaktualnienie karty graficznej. Kartę mam aktualną. Microsoft nie chce pomóc, bo mam OEM.

Nie mam wirusów, aktualizacje systemu na bieżąco.

Już nie mam pomysłu, co dalej.

Co poradzę? Poszukamy prawidłowości typu: data instalacji aktualizacji albo programu = początek problemów, przejrzyj też dzienniki, może znajdziesz coś ciekawego. Opis w temacie: windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732

Skoro sterowniki do karty graficznej są aktualne, to spróbuj skorzystać ze starszej wersji sterowników, jeżeli podczas używania starszej wersji nie było problemów. brak-plikow-podczas-instalacji-t491490.html?hilit=Name#p3097602

Jak przeinstalować sterowniki?

  1. Pobierasz instalator sterowników, uruchamiasz go i instalator najpierw usunie aktualnie zainstalowaną wersje sterowników a potem zainstaluje nową wersję. Interakcja ze strony użytkownika polega na klikaniu Dalej (Next) i zgadzaniu się na kolejne ponowne uruchomienia komputera.

  2. Tak jak w pkt. 1) przy czym najpierw samemu ręcznie odinstalowujesz stare sterowniki, np. przy użyciu Driver Sweeper jak-calkowicie-odinstalowac-sterownik-karty-graficznej-t492749.html?hilit=sweeper#p3102733 usuwanie-sterownikow-karty-graficznej-t477391.html#p3011265

Pozdrawiam.

Przyznam, że próbowałam różnych metod- przywracanie, odinstalowywanie programów, zabawy ze sterownikami i nic nie pomagało.

Dopiero dzisiaj spróbowałam w konfiguracji systemu - “uruchamianie” odhaczyć trochę programów. I chyba zadziałało!

Już trzeci raz po uruchomieniu systemu wszystko działa , jak należy. Tak się cieszę, bo to “skakanie” okienek porządnie uprzykrzało mi żywot. Teraz to bajka, zwłaszcza przy pisaniu.

Żeby tylko tak już zostało.