Dezaktywowałem partycję z systemem - co teraz?

(Fempter) #1

Witam. Dzisiaj chciałem zainstalować system na nowo (Z Windows 7 do Windows 7). Na komputerze mam 3 partycje (System/Gry/Pliki). Gdy wszysdłem w systemowe zarządzanie dyskami i chciałem sformatować partycję na której są gry, system wyświetlił informację, że "partycja jest aktualnie używana". Wyłączyłem więc STEAM-a (on przeszkadzał) i kilknąłem aby system zignorował to ostrzeżenie i sformatował tą partycję. Po 3-5 sek. wyszedł BSOD (Blue Screen). Uruchomiłem więc komputer ponownie.

Po uruchomieniu "Mój komputer" zniknęła partycja z plikami (Bardzo ważna dla mnie partycja!). Wszedłem więc w zarządzanie dyskami i zaznaczyłem ją jako aktywna partycja (I to był mój błąd...). Po ponownym uruchomieniu komputera w miejscu gdzie powinien ładować się system wyświetla się informacja " BOOTMGR is missing".

Gdy próbuję (Poprzez płytę instalacyjną z systemem Windows 7) zainstalować system na wyczyszczonej partycji, utworzyć nową partycję oraz uruchomić przywracanie systemu wyskakuje błąd 0x00000005 czy jakoś tak. Ostatnia rzecz jaka chyba została to konsola odzyskiwania, ale nie za bardzo umiem się nią posługiwać a w internecie nie jest za dużo napisane o tym.

Bardzo bym Was koledzy prosił o pomoc!

(Semtex) #2

Pobierz Gparted, wypal na CD, zbotuj kompa z tej płyty i ustaw systemową jako aktywną.

(Fempter) #3

A na DVD może być? Bo CD nie mam...

(Semtex) #4

Pewnie że może.

(Fempter) #5

A czy tym programem można aktywować ukryte partycje? Bo w opisie programu nie ma nic o tym.

(Semtex) #6

Można, dla tego programu nie ma ukrytych partycji.

(Fempter) #7

Taa, ale mi chodzi o to czy ukryte partycje można włączyć jako normlna, żeby nie była ukryta :wink:

-- Dodane 13.02.2010 (So) 18:25 --

Aaa, i jeszcze jedno pytanie. Czy jest taka możliwość lub prawdopodobieństwo, że przez BSOD mogła się wyczyścić inna partycja niż formatowałem?

(Semtex) #8

Pod Gparted będziesz widział jaki jest stan partycji.

(Fempter) #9

Nie wiem co mam zrobić. Wypaliłem program na pytę. Gdy już uuruchomię program z płyty mam kilka przycisków do wyboru:

*GParted Live (settings)

*Other modes of GParted Live

*Local operating system on localdrive (if available)

*Memory test using MemTest86+

Teraz nie wiem co mam zrobić bo kiedy wybiorę to pierwsze to załadują się jakiś pliki i nic więcej się nie dzieje.

(Semtex) #10

Myślę że musisz poczekać dłuższą chwilę, trochę to trwa zanim załaduje pliki, dawno już nie używałem Gparted.

(Fempter) #11

Zrobiłem więc tak. Uruchomiłem instalację Windows 7 a następnie konsolę odzyskiwania i wpisałem w niej komendę "bootrec /RebuildBcd" po czym wyskoczyło:

> Pomyślnie przeskanowano instalację systemu Windows

> Całkowita liczba zidentyfikowanych instalacji systemu Windows: 1

[1] C:/Windows

> Czy dodać instalację do listy rozruchu? Tak/Nie/Wszystko:

I teraz nie wiem co mam zrobić... :?

-- Dodane 13.02.2010 (So) 20:59 --

Bo czy bym wpisał "T" czy "Tak" to nic nie daje. Może coś źle robię?