DI-624 + Firewal + Emule

Witam wszystkich :))

Od nie dawna mam Dlinka DI-624 i mam problem bo w eMulu mam linie “Low ID” :frowning:

Na stronie http://portforward.com/english/routers/ … /eMule.htm doczytałem sie ze trzeba odblokować porty TCP i UDP…

Zrobiłem tak jak na stronce w/w pisało :))

Ale mam dalej linie “Low ID” a nie 'High ID" jaka chce:(

Może firewal blokuje ? Jak tak to powiedzcie jak go wyłączyć ? Wszystkie rady mile widziane :slight_smile:

w ustawieniach emula ustawiłeś np porty nasłuchowe na (jak podane w przykładzie): TCP: 4662, UDP: 4672. w routerze utworzyłeś wirtualne serwery nasłuchujące na tych dwóch portach (jeden TCP, drugi UDP) i przekierowujące połączenie na twój IP (private IP), który przydziela ci router??

jeśli tak zrobiłeś i dalej nie działa, to sprawdź firewalla, z którego korzystasz w Windowsie. Musisz w firewallu, na komputerze również odblokować w/w porty nasłuchowe.

jeśli dalej nie działa, to napisz, czy na routerze, na porcie WAN masz publiczny adres IP.

Tak mam zrobione 2 kanały nasłuchowe.

Mam DSLa 512 ale tez mam Antywiruska Pande wiec nie korzystam z systemowego firwalla.

Jak nie miałem routera to miałem linie High ID a ja tylko założyłem routera to juz mam Low… :frowning:

w routerze mam wpisane IP publiczne (mam z dialogu 512) :slight_smile:

adi-a2 wklej screena z konfiguracji wirtualnych serwerów ze strony konfiguracyjnej routera. coś musi być nie tak skoro, nie działa przekierowanie portów.

no chyba, że coś w firewallu pandy blokuje, ale skoro pisałeś, że wcześniej działało.

Wcześniej wszystko w porządku miałem wiec Pande wyeliminowałem :slight_smile:

dlink.jpg

Złączono Posta : 16.08.2007 (Czw) 22:38

A powiedz mi jeszcze… czy to normalne ze go muszę np co 3-5 godzin restartować bo nie mam neta na żadnym z PC ??

Na poprzednim miałem tak samo… w końcu było coraz gorzej aż wreszcie nawet nie mogłem sie zalogować do panelu admina… i skończyło sie na reklamacji gdzie wymienili mi na nowy. Na nowym pracuje od rana jak na razie :slight_smile:

witam

masz nieprawidłowo przekierowane porty musisz mieć w ten sposób :

eMule1 87.105.209.105 TCP 4662/4662

eMule2 87.105.209.105 UDP 4672/4672

zakładam,że IP (private IP), który przydziela ci router wpisałeś poprawnie

Jakby wpisał 0.0.0.0 też by działało tylko, że na każdym PC, a nie o IP, choć to IP jest zew więc lepiej zmień na 0.0.0.0 i instrukcje kolegi wyżej.

A spróbuj tak:

Wejdź w Advanced -> DMZ i tam wpisz swój wewnętrzny IP i zastosuj :slight_smile: Powinieneś mieć High ID odrazu.

Ale 0.0.0.0 oznacza, że każdy PC w sieci może na tych portach śmigać. Jak jest sam (czyt. nie dzieli łącza) to może zostawić zera.

adi-a2 a pola Private IP masz wpisane 87.105.209.105. Rzeczywiście masz przydzielone przez router twojemu komputerowi takie ip??

wpisz na komputerze:

ipconfig

i podaj jaki masz adres IP.

w polu private IP wpisałeś swoje publiczne IP, co jest oczywiście błędem.

w polu Private IP wpisz IP jakie wyświetli ci podana wyżej komenda. najprawdopodobniej będzie to adres: 192.168.x.x.

powinno być wpisane w konfiguracji routera:

oczywiście x zastępujesz cyframi.

w programie emule ustawiasz porty w konfiguracji

TCP 4662

UDP 4672

Ciągle będę się upierał przy 0.0.0.0 jest wygodniejsze. Jak kumpel przyniesie do niego PC z eMule to też będzie miał HighID, a w przypadku powyżej nie.

Dzięki za pomoc. Już wiem gdzie błąd zrobiłem :confused:

Na błędach sie człowiek uczy :))

No ale już mam wszystko okej ;)) Wielkie dzięki ;))