Diagnostyka dysków w laptopie - co sądzicie o nich?

Posiadam już laptopa 3 lata który ma dwa dyski. Zrobiłam w HD Tune test benchmark i oto wyniki. Co sądzicie. Czy dyski wytrzymają jeszcze trochę? Ja osobiście nie narzekam na ich działanie, poza tym że temperatura pierwszego - dysk systemowy, często jest w okolicach 53 st.

Dysk 1:

1.jpg

11.jpg

Dysk 2:

2.jpg

22.jpg

Ogólnie jest ok, tylko parametr BC mógł by być lepszy i C0 (oba związane z zasilaniem), może dyski się lekko poluzowały od wibracji.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html

To, że jest crc wcale nie oznacza, że musi być błąd. Innymi programami sprawdzałem i wychodziło mi ok, podczas gdy w hdtune free zawsze był ten crc dma error count. Co do temperatury to trochę mogłaby być niższa ale chyba nie stanowi aż takiego zagrożenia.

Czytałam na temat tego CRC i często mówi się że to wina taśmy itp. U mnie raczej na pewno nie taśma bo dyski są w taki sposób połączone:

100_9162.JPG

100_9159.JPG

Wartość 4 przy CRC to nie wiele, dociśnij dysk do styków, i śruby żeby mocno te dyski trzymały, temperaturę może zmniejszy podkładka chłodząca, lub kup puszkę powietrza (jeśli laptop nie był czyszczony od 3 miesięcy) i dmuchnij we wlot i wylot powietrza układu chłodzącego, jak proc/chipset/grafika będzie mniej nagrzana to dysk powinien mieć mniejszą temp.

Laptop czyszczę raz w miesiącu kompresorem z zachowaniem środków ostrożności i małym ciśnieniem prawie jak puszka z powietrzem bo po co mam za nią płacić i tak od 3 lat. Co do styków już to robiłam dla tego przy okazji wykonałam zdjęcia połączenia :slight_smile: To nic nie daje. Może to wina dysku, wcześniej nie sprawdzałam bo nie miałam świadomości że istnieją programy jak HD Tune.