Diagnostyka pamięci graficznej

(Petero123) #1

Witam serdecznie!

Mam pewne podejrzenia, co do uszkodzenia pamięci na mojej kracie graficznej (jednej z dwóch). Czy jest jakiś program, którym mogę to sprawdzić?

(Seba86mu) #2

Na jakiej podstawie tak sądzisz ?

Jakie są tego objawy ?

(Petero123) #3

No więc- benchmark Crysis- włączam wysokie detale, anty-aliasing x8 idzie ładnie, około 40-50fpsów, aż dochodzi do miejsca gdzie jest więcej tekstur, gra się zacina na 10 sekund, dysk strasznie miele, po jakimś czasie się odblokowuje, ale jest już tylko 15 FPSów.

(Cosik Ktosik) #4

Jeżeli nie ma błędów na ekranie, to winą obarczaj oprogramowanie+sterowniki. Zrób aktualizację sterowników, a do Crysisa może są jakieś patche (nie gram, więc nie wiem). Jak wygląda sprawa w innych benchmarkach?

(Petero123) #5

Sterowniki- FW 178.13, Crysis- najnowszy patch zainstalowany. Co do innych gier; Assassin’s Creed, GRID, Wiedźmin, CoD 4 ładnie działają w najwyższych detalach. Problemy są jedynie z Crysis i Crysis Warhead.

(Seba86mu) #6

Jaka to karta graficzna ?

Jaki masz system operacyjny ?

(slawektor) #7

jak masz 178.13 to ściągnij 178.24 są nowsze i niby coś tam poprawili i zobacz wtedy, chociaż według mnie NVIDIA PhysX jest nie potrzebny, ja mam te stery ale bez tego NVIDIA PhysX i gry chodzą ok, po prostu po ściągnięciu można je wypakować i wyrzucić instalator NVIDIA PhysX i instalować same stery

(Petero123) #8

2x GeForce 8800GT

PhysyXów nie mam zainstalownych.

No i Vista Home premium SP1

(slawektor) #9

przecież w viście jest narzędzie diadnostyczne pamięci w pasku start na dole wpisz narzędzie to ci wyskoczy ,niech ci sprawdzi :slight_smile:

(Petero123) #10

eee? Jak je włączyć?

(slawektor) #11

w pasku menu start tam gdzie pisze Rozpocznij wyszukiwanie , napisz narzędzie i i jak ci wyświetli to kliknij na tą ikonę

(Petero123) #12

Z tego co widzę, jest to test RAMu a nie pamięci graficznej.

(slawektor) #13

sprawdz sobie ram a potem jak chcesz to mozesz sprawdzić np; jakimś progsem http://www.programosy.pl/kategoria,diag … e,1,1.html a w panelu kontrolnym nvidi coś zmieniałeś ?

chociaż cosik_ktosik , ma pewnie rację co do sterów…

(Petero123) #14

To na 100% nie jest wina sterów. Zawsze, przy pojawieniu się nowych tekstur gra zaczyna straszie się ciąć.

(slawektor) #15

a DirectX ? instalowałeś po każdej zmianie sterowników ? no i ustawienia w w panelu kontrolnym nvidi przecież tam masz masę możliwości

(Petero123) #16

DX nie instalowałem po zmianie sterów. Ale teraz odplaiłem Crysis na high i aax16 i… Miałem średnio 31 FPSów. To jest jakaś paranoja, na x16 chodzi lepiej niż x8? O.o

(Inferno Pl) #17

Ojej, jeśli wszystkie inne gry działają w porządku to oczywistym jest, że to nie wina pamięci na kartach. Podaj model i moc zasilacza. Aha i jeśli to pirat to bardzo możliwe, że to właśnie dlatego.

(Petero123) #18

Gra oryginalna. Co do zasilacza-tylko na to pytanie czekałem :stuck_out_tongue: , na 100% nie jest to jego wina.

(slawektor) #19

Zaleca się instalację bibliotek DirectX po każdorazowej instalacji sterowników do karty graficznej i karty dźwiękowej.zobacz

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c viewtopic.php?f=7&t=213229

Najnowsza wersja bibliotek DirectX, które zapewniają wysoką wydajność grom i innemu oprogramowaniu multimedialnemu, opierającemu się na tej technologii. Jest niezbędnym uzupełnieniem każdego systemu Windows.