Diagnozowanie pamięci karty graficznej

Witam

Czy zna ktoś program do diagnozowania pamięci grafy ?

Nie chodzi o testowanie wydajności, tylko o diagnozowanie poprawności działania.

Proszę nie udzielać porad typu: Zapuść 3DMarka …

Ideałem byłby program który jest w stanie przetestować poszczególne komponenty karty. Ponieważ jednak o ideały trudno :+) to chociaż pamięć.

  • GPU Caps Viewer

  • Video Card Stability Test

  • Video Memory Stress Test

Któryś z tych trzech był całkiem przyzwoity ale w tej chwili nie pamiętam który.

Oraz do monitorowania parametrów:

  • GPU-Z

Dzięki !

Video Memory Stress Test wykazał, że pamięć karty działa bezbłędnie. Wcześniej przetestowałem RAM i też działa dobrze. Biorąc pod uwagę, że testy pamięci trwały ponad 4 godz. podczas których procesor był obciążony na 100%, przyjmuję, że on też przeszedł test stabilności.

Zastanawiam się co jeszcze może mieć wpływ na błędy w wyświetlaniu obrazu. Mój komp dziwnie się zachowuje - przy przeglądaniu Internetu co kilkanaście minut, przy zmianie strony następuje restart windowsa (XP). Najgorzej jest jednak z wyświetlaniem programu TuneUp Utilities. Wystarczy zmiana dwóch, trzech zakładek by nastąpił restart. Ma ktoś pomysł gdzie szukać przyczyny ?

A czy Twój komputer jest w jakiś sposób podkręcony? Czasem zdarza się, że ram kompa po podkręceniu przechodzi testy w memteście a w Windows zdarzają blue screeny i resety. Taki reset może (ale nie musi) być powodowany chwilowymi przerwami w zasilaniu najczęściej po włączeniu pełnoekranowej aplikacji np. gry gdy niedomaga zasilacz. Najprościej było by po prostu jeśli coś było kręcone przywrócić bios do ustawień fabrycznych a jeśli to nie pomoże zainstalować inną kartę graficzną.

Komp nie jest podkręcony, a zasilacz ma spory zapas mocy. Postawiłem na kartę graficzną - choć nie mam 100% pewności - i już zakupiłem na Allegro używaną sztukę.

P.S. Jest frustrującym fakt, że po tylu latach rozwoju komputerów ich diagnostyka jest na niskim poziomie. Praktycznie metoda prób i błędów - metoda ślepej kury można by powiedzieć :stuck_out_tongue: