Dialer.Imbo

(Kos@) #1

Skaner on-line MKS'a wykrył u mnie wiruska o nazwie Dialer.Imbo, ale nie mógł go usunąć. Możnaby skasować plik, ale w tym sęk, że to win.exe!

Co robić?

(Monczkin) #2

Już sama nazwa wskazuje na coś, czego nie powinno być :slight_smile: usuń :slight_smile:

(Lackymen5) #3

Jeśli nie udaje się skanerem mks online to ściągnij wersje demo , przeskanuj i jeżeli się potwierdzi , usuń. Wersja online czesem pokazuje fałszywe alarmy i warto się upewnić czy nie ma błędu. Sam miałem kiedyś taki przypadek. Google nic nie pokazują na temat tego szkodnika. Zalecam ostrożność.

(Kos@) #4

nie wiem, czy przeczytałeś, gdzie to jest?

przypominam:

C:\Windows\win.exe

(Lackymen5) #5

Dialer nie nadpisuje plików systemowych,ta nazwa może być złudna jesli tam w ogóle coś jest.., upewnij się czy to nie pomylka mks.

(Kos@) #6

Mks Wyświetlił komunikat, że znalazł WIRUSA o nazwie Dialer.Imbo

także to wcale nie jest koniecznie dialer...

(Monczkin) #7

Bez względu na to co to jest ja bym zrobił tak:

1) Przepuścił po systemie Ad-aware

2) na wszelki wypadek zapuścił bym jeszcze jednego antyvira

3) Zrobił kopię tego pliku na dyskietke (jeśli się zmieści oczywście)

4) Usunął, lub zmienił nazwę

5) Jeśli się nie da usunąć w trybie normalnym - wtedy uruchamiam w trybie awaryjnym

5) Uruchomił koputer ponownie

Jeśli działa system wywalam go całkowicie i po krzyku :slight_smile:

Jeśli to był plik systemowy i windows nie wstanie - reinstalacja systemu (nie formatowanie), lub skopiowanie pliku z dyskietki z powrotem do tej samej lokalizacji

(Lackymen5) #8

zajrzyj tu : http://forum.mks.com.pl/forum/viewthrea ... =printable

C:\Windows\Win.exe jest plikiem tworzonym przez trojana W32.Elem.Trojan, http://forum.softpedia.com/showthread.php?threadid=141

żeby usunąc :

-Run LiveUpdate to make sure that you have the most recent virus definitions. >(aktualizacja swieżej bazy antywirusa, Symantec wiec tu mowa o Nortonie)

-Start Norton AntiVirus (NAV), and make sure that NAV is configured to scan all files. For instructions on how to do this, read the document How to configure Norton AntiVirus to scan all files. >(ustaw w programie skanowanie całego systemu)

-Run a full system scan. >(Przeprowadż pełne skanowanie)

-Delete all files that are detected as W32.Elem.Trojan. Deleted files must be either replaced from a clean backup or reinstalled. > (usunięcie trojana programem , skasowany plik musi zostać zastąpiony niezainfekowaną kopią lub reinstalką).

(Kos@) #9

A jeżeli mam win.exe i w nim Dialera.Imbo? co to w końcu jest? Trojan jakiś, dialer, wirus? Najlepiej napiszcie mi, czy też macie u siebie plik win.exe w katalogu głównym Windowsa, a ja podejmę stosowne decyzje. :smiley:

(boczi) #10

Więc w czym problem :?

Nie, nie mamy. ;]