Dialer.trojan - nie moge usunac

hej, nabawilem sie jakiegos syfu na laptopie i teraz nie mam pewnosci czy juz jest czysto czy nie. oto rejestr z nortona:

chyba mam taki problem ze dialer.trojan przechodzi z pliku na plik czy jakos tak i Norton co jakis czas wychwytuje go, jak usunac bezpowrotnie ten syf??

prosze bardzo o pomoc…

poczytaj o logach :shock: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

oto log z hijackthis:

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżki:

C:\WINDOWS\SYSTEM32\winrvc32.dll

c:\secure32.html

C:\WINDOWS\system32\autosys.exe

C:\WINDOWS\system32\panelq0.exe

po wklejeniu każdej ścieżki z osobna klikasz na czerwonego iksa, a dopiero po wklejeniu ostatniej zgadzasz się na restart.

Usuń w hjt.

Użyj narzędzia SmitFraudFix z opcji numer 2 w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu.

Po wykonaniu pokaż nowy log z hjt, SilentRunners oraz c:\rapport.txt

w jaki sposob mam wkleic wszystkie sciezki? ja wklejam jedna a druga nie wiem juz jak?

Wklejasz jedną => klikasz czerwonego iksa => nie zgadzasz się na restart. I tak dalej, ale dopiero po wklejeniu ostatniej potwierdzasz i wtedy zrestartuje się komputer.

okej adam, mam nadzieje ze zostaniemy w kontakcie. ja teraz do wtorku nie bede mial laptopa i nie bede mogl przeprowadzic zmian na nim.

PS.

  1. to sa za pliki?
  1. a te wpisy co one znaczą?

czy to spowodowal ten zafajdany wirus dialer.trojan którego nie moge usunać??

Wszystko co wskazałeś (a wcześniej wskazał Adam) to pliki infekcji. Zastosuj się do wszystkich wskazówek, a następnie wklej logi, o które prosił Adam :slight_smile:

ok super, bardzo fachowo mnie potraktowaliscie, za to dziekuje.

ja we wtorek zrobie to i wkleje logi o które prosicie.

mam nadziej ze zostaniemy w kontakcie.

pozdrawiam i zycze szczesliwego Noweg Roku!

Złączono Posta : 02.01.2007 (Wto) 21:16

ja potrafie zrobic tylko opcje nr2. jak to zrobic w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu?

Przywracanie systemu wyłączasz tak:

Zaś do trybu awaryjnego wchodzisz tak:

Potem koniecznie wklej nowe logi, o które prosiłem.

log z silenta:

log z hjthis:

i na koncu c:\rapport.txt

Logi są ok.

Czy nadal pojawia się komunikat Nortona?

Możesz zajrzeć: Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP.

narazie nie pojawia sie :smiley:

super dzieki za wspracie. pozdrawiam