Dialery


(Chmarek45) #1

Witam serdecznie.

Otóż kumplowi zainstalował się dialer nie wiadomo jakiego pochodzenia,jutro sie do niego wybieram i chciałbym w tym temacie zasięgnąć "języka"a mianowicie czy istnieje możliwość sprawdzenia mając tylko ikonke w trialu(ponoć taki globusik z flagą)gdzie sie ten program umiejscowił?

Generalnie chodzi oczywiście o usunięcie tego dialera tylko jak go zlokalizować.Może istnieje jakiś program co potrafi go zlokalizować?

Mam cichą nadzieje że jak zainstaluje u kumpla jv16 to może wskaże

w autostarcie scieżke gdzie siedzi.Prosze o ewentualne sugestje.


(inż. Piniol) #2

http://www.telekomunikacja.pl/onas/bws/antydialer/

http://www.antydialer.pl/


(Chmarek45) #3

Piniol dzięki za chęci ale nie o to mi chodziło-otóż to co proponujesz może by pomogło w pierwszej wersji czyli krótko mówiąc jest troche za póżno ten dialer już wszedł i chodzi o jego zlokalizowanie,to co proponujesz może było by skuteczne gdyby było wcześniej zainstalowane,natomiast kolega łączy sie przez "Dialog"i nie miał wcześniej nić zainstalowanego ponieważ Dialog jak by od siebie w abonamęcie blokował num.typ.0700 jednak jakiś"sex"dialer wszedł i trzeba go namierzyć,pewnie jest gdzieś w rejestrze ale czy jest jakieś proste zlokalizowanie go na przykład tak jak Ad-aware szuka potęcjalnych szpiegów.

Pozdrawiam i nadal czekam na sugestje.


(inż. Piniol) #4

sprobuj tego: http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=55&id=188&g=8

a poza tym na sttronie ktora podalem (drugi link) sa tez programy usuwajace dialery :slight_smile:


(Chmarek45) #5

Zaraz tam lece popatrzeć,mam nadzieje że coś tam znajde.Dzięki narazie.


(system) #6

Dialery nawet po odinstalowaniu kopiują się do folderu windows na dysku c. Znajdz go tam i usuń. Albo możesz sprubować znaleść ten plik przez wpisanie jego nazwy w wyszukiwarce plików.


(Kos@) #7

Ja też miałem dwa dialery i chociaż nic mi nie zrobią, to mnie wkurzają swoją obecnością w kompie.

z obydwoma udało mi sie uporac, ale nie było fajnie. Doradzam najpierw usunąć wpisy z rejestru za pomocą jakiegos programu i spróbować usunąć dialera kiedy nie jesteś podłączony do sieci. Dialer moze byc w autostarcie, a mozna go z tamtąd usunąć tez za pomocą takiego progr. jak np. RegCleaner. pozostaje usunąć go z dysku (ta metoda w mim przypadku była skuteczna, ale jest ręczna więc moze trocze zniechęcać, w końcu po co sie męczyć skoro wszystko moze za ciebie zrobić program?)


(system) #8

(Chmarek45) #9

Wszystkim serdecznie dziękoje za wszelkie informacje,aby nie drążyć już tematu powiem tylko że niestety nie udało sie zlokalizować tego świństwa tak do końca jak niby został usunięty pojawiał sie na nowo,powiem tylko że może to i dobrze bo kumpel miał taki bałagan w kompie że postanowił sformatować dysk a przy okazji zmienić z W98 na XP.

Pozdrawiam wszystkich.