Dialnet - długie oczekiwanie na połączenie

Witam, mam następujący problem. Posiadam dostęp do internetu od Dialogu o przepustowości pobierania 1Mbps. Problem jest taki że od momentu załączenia komputera do pełnej gotowości systemu mija około 1 min. Następnie na połączenie z Dialogiem przez które łącze się za pomocą AutoConeckt trzeba czekać około 5 min od momentu pełnej gotowości systemu. Nie wiem co jest nie tak. Sprawdzałem to na dwóch kartach sieciowych jednej zintegowanej z płytą główną druga Adapter usb i cały czas to samo. Dysk nie ma żadnych Bad-locków. Proszę o pomoc

Specyfikacja Mojej maszyny:

-AMD Spmeron 3000+ s.939, 1GB ram ddr2, Dysk Seagate Baracuda Sata-2 250GB, Grafika GF 6600 GT, Windows XP prof + SP2

Pozdrawiam

Jeżeli próbowałeś na dwóch kartach to poznaje chyba albo system(jeżeli masz możliwość zainstaluj świeżego na nowej partycji i zobacz) albo wadliwego modemu lub problemu po stronie operatora.

Witam

Nie jest temu winien ani modem ani sieciowka ani system - w sensie ze trzeba formacik robić :slight_smile:

Osobicie nie uzywam zadnych aplikacji do łączenia się z dialnetem. Mam skonfigurowany PPPoE ręcznie i śmiga bardzo dobrze. Ale mozna używac tez aplikacji dialogu http://www.dialnet.pl/aplikacja

Zakladam ze masz dynamiczne IP wiec wystarczy ze na sieciowce wpiszesz ręcznie dowolny adres np 10.0.0.1 brame 255.0.0.0 i tylko tyle i nie czekasz 1 minuty.

Mozna z tego zrezygnować i we właściwosciach połaczenia sieciowego na liscie odznaczyć “Udostępnianie plików i drukarek w sieciach Miscrosoft…”

To ze dlugo nie chce zestawic polaczenia z serwerem to wina automatycznego zestawiania polaczenia za 1 razem nie moze tego zrobic wlasnie dlatego ze siec nie jest jeszcze gotowa (czekasz 1 min) a pozniej probuje zestawic polaczenie ale sie nie da bo serwer w Dialogu minimum 40 - 70 sek musi miec przerwy miedzy kolejnymi próbami logowania.

Mozesz tez za kazdym razem wyjac kabele RJ45 z modemu - tez skutkuje ale to zadne rozwanie :wink:

Powinno pomóc

Pozdro

Problem to chyba windows. Jak przepiłem modem do laptopa to raz dwa nawiązuje połączenie. Tylko na stacjonarnym PC tak muli. nie wiem co jest nie tak czy to problem z dyskiem? Skanowałem system programami antywirusowymi z pod windy i z pod hirensa i nic nie wykryło.

PS. nie korzystam z żadnych programów typu dialnet żeby nawiązać połączenie tylko całość konfiguruję ręcznie.