Dialnet - długie oczekiwanie na połączenie


(Kamil Sorgowicki) #1

Witam, mam następujący problem. Posiadam dostęp do internetu od Dialogu o przepustowości pobierania 1Mbps. Problem jest taki że od momentu załączenia komputera do pełnej gotowości systemu mija około 1 min. Następnie na połączenie z Dialogiem przez które łącze się za pomocą AutoConeckt trzeba czekać około 5 min od momentu pełnej gotowości systemu. Nie wiem co jest nie tak. Sprawdzałem to na dwóch kartach sieciowych jednej zintegowanej z płytą główną druga Adapter usb i cały czas to samo. Dysk nie ma żadnych Bad-locków. Proszę o pomoc

Specyfikacja Mojej maszyny:

-AMD Spmeron 3000+ s.939, 1GB ram ddr2, Dysk Seagate Baracuda Sata-2 250GB, Grafika GF 6600 GT, Windows XP prof + SP2

Pozdrawiam


(Bolo92) #2

Jeżeli próbowałeś na dwóch kartach to poznaje chyba albo system(jeżeli masz możliwość zainstaluj świeżego na nowej partycji i zobacz) albo wadliwego modemu lub problemu po stronie operatora.


(Kermitosek) #3

Witam

Nie jest temu winien ani modem ani sieciowka ani system - w sensie ze trzeba formacik robić :slight_smile:

Osobicie nie uzywam zadnych aplikacji do łączenia się z dialnetem. Mam skonfigurowany PPPoE ręcznie i śmiga bardzo dobrze. Ale mozna używac tez aplikacji dialogu http://www.dialnet.pl/aplikacja

Zakladam ze masz dynamiczne IP wiec wystarczy ze na sieciowce wpiszesz ręcznie dowolny adres np 10.0.0.1 brame 255.0.0.0 i tylko tyle i nie czekasz 1 minuty.

Mozna z tego zrezygnować i we właściwosciach połaczenia sieciowego na liscie odznaczyć "Udostępnianie plików i drukarek w sieciach Miscrosoft..."

To ze dlugo nie chce zestawic polaczenia z serwerem to wina automatycznego zestawiania polaczenia za 1 razem nie moze tego zrobic wlasnie dlatego ze siec nie jest jeszcze gotowa (czekasz 1 min) a pozniej probuje zestawic polaczenie ale sie nie da bo serwer w Dialogu minimum 40 - 70 sek musi miec przerwy miedzy kolejnymi próbami logowania.

Mozesz tez za kazdym razem wyjac kabele RJ45 z modemu - tez skutkuje ale to zadne rozwanie :wink:

Powinno pomóc

Pozdro


(Kamil Sorgowicki) #4

Problem to chyba windows. Jak przepiłem modem do laptopa to raz dwa nawiązuje połączenie. Tylko na stacjonarnym PC tak muli. nie wiem co jest nie tak czy to problem z dyskiem? Skanowałem system programami antywirusowymi z pod windy i z pod hirensa i nic nie wykryło.

PS. nie korzystam z żadnych programów typu dialnet żeby nawiązać połączenie tylko całość konfiguruję ręcznie.