Dialnet Masters 2011 - konkurs

Witam wszystkich!

Jest to jeden z pierwszych postów na tym forum. Wczoraj, doszła do mnie informacja, że moja drużyna z konkursu informatycznego Dialnet Masters (wiedzy o internecie) znalazła się w półfinałach. Bardzo mnie to ucieszyło, ale wiadomo, dalsze sukcesy wymagają pracy… Jest tu może ktoś, kto uczestniczył w tym konkursie w poprzednich latach? Konkretnie chodzi mi o zadania z półfinałów oraz o zakres merytoryczny.

Półfinały mam już za 2 tygodnie! Bardzo proszę o pomoc :wink: Z góry dziękuję!

Na pewno trzeba nauczyć się szukania informacji. Tak, bo część zadań jest czysto teoretyczna, a na półfinale powinien być dostęp do internetu. Można też sobie przygotować jakiś wykaz przydatnych linków (kalkulatory, tutoriale, opisy - co będziecie uważać za przydatne), wrzucić na jakiś hosting (swój serwer, pastebiny, dropbox, albo nawet darmowy hosting, cokolwiek) zapamiętać/spisać link i mieć to pod ręką na półfinale, pamiętajcie, internet jest po Waszej stronie. Do tego szybkie przeliczanie między systemami liczbowymi - dwójkowy, ósemkowy, dziesiętny, szesnastkowy - w głowie. I spora wprawa w operacjach na adresach IP i zadaniach z tworzeniem podsieci, np. takich: http://i52.tinypic.com/34t4m76.png.