Dialog vs Multimedia Polska vs TP - gdzie zalozyc neta?


(ardianekkk) #1

Wynająłem mieszkanie i teraz moim najbliższym zadaniem jest podłączenie neta. Na klatce mam skrzynki TePsy, dialogu i mulimedia polska. Zastanawiam sie z ktorej opcji skorzystac. Wiem, ze np na lini tp mozna uzywac rowniez np Netii itd. Oczywiscie przy moim zastanawianiu wyznacznikkiem jest cena, chcialbym jak najmniej zaplacic za aktywacje, modem i abonament (montaz chyba odpada bo mam gniazdko juz zamontowane po poprzednikach). Interesuje mnie umowa na 12 miesiecy (nie chce na dluzej, bo nie wiem ile tam zabawie), download minimum 2 mega, upload minimum 512. Z ofert trzech wyzej wymienionych firm najlepiej wygląda DIALOG, bo za aktywacje 10 zł, potem 64 zł miesiecznie (przez 3 pierwsze miesiace za darmo) 2 mega no i upload 512. (link do regulaminu http://dialog.pl/sites/default/files/files/download/regulamin_promocja_2mbs.pdf). Nie ma tam jednak nic o modemie, czy dostaje sie go za free? Kupuje? jak to wyglada? a moze jest jakas opcja neta, o ktorej nie wiem i wychodzi taniej?


(Cedar) #2

W Dialogu modem nie przechodzi na własność, oddajesz go w stanie nienaruszonym za wszystkimi kabelkami, filtrami itp. po zakończeniu umowy (zrezygnowałem w lutym), to samo z MMP (mam obecnie, polecam, chociaż w niektórych rejonach Polski użytkownicy narzekają, ja nie mam do tego najmniejszych powodów) Do tego gratis (nie duże, ale do użytku domowego wystarcza) miejsce na ich serwerze na www, email, ftp. Według cennika MMP 2Mb/512 - 54 zł brutto http://www.multimedia.pl/internet_szczegoly

Oferta ze strony MMP nie jest ostateczna, zadzwoń i dobrze pogadaj, dostałem na internet sensowny rabat od cennika ze strony + rabat na TVK, którą mam z MMP od kilkunastu lat, nie pamiętam, ale chyba 10 netto za instalację internetu, czyli kwota pomijalna.

O TPSA nie wypowiadam się, bo nigdy prywatnie internetu od niej nie miałem (mam w firmie, jest ok)

W Netii chyba nie ma umów na 12 miesięcy (sprawdź na ich stronie aby to potwierdzić).

PS. Może się załapiesz: http://www.dobreprogramy.pl/Dialog-wpro ... 19958.html


(ardianekkk) #3

czyli w MMP place 49 za montaz i aktywacje jednorazowo + 54 miesiecznie abonamentu w umowie na 12 miesiecy. Nie ma w tym zadnych dodakotkowych kruczkow, ukrytych oplat? Modem dostaje (do zwrotu oczywiscie) i jest mi "wynajmowany" za darmo, bez zadnych oplat jednorazowych, meisiecznych? Gdybys mial wybrac miedzy wlasnie MMP i Dialogiem, co polecisz?