Dieta z zastosowaniem wskazówek żywieniowych

Hejka :wink:

Chciałem się zapytać czy ktoś zna przykładową dietę z zastosowaniem Precision Nutrition, w sumie w moim wieku (16 lat) diety nie są wskazane, ale to są w końcu wskazówki żywieniowe, wiedz nie powinna mi zaszkodzić gdy się będę do nich stosować.

W internecie szukałem przykładowego meny w ciąg dnia ale nic nie mogę znaleźć ;(

Ułożyłem sobie przykładową dietę ale pewnie ma dużooo błędów.

Śniadanie.

Chleb razowy posmarowany białym serem. z pomidorem ogórkiem pomidorem, oliwkami (czarne), papryką i zielona herbata

Śniadanie II

Chleb razowy z masłem z sałatą, ogórkiem pomidorem, oliwkami

Śniadanie III

zielone jabłko

Obiad.

Gotowana pierś z kurczaka w Vegecie ;P, z sałatką Jabłkowo-marchewkową, z kaszą gryczaną lub kuskus/ryżem brązowym

Podwieczorek

Sałatka owocowa

Kolacja

chleb razowy z masłem i pomidorem, sałatą, oliwkami, ogórkiem, papryką.

Jeśli ma ktoś jakąś wiedzę na temat poprawnego żywnie proszę o odp .)

Hej kolego, a gdzieś Ty zgubił nabiał?

ciekawe kiedy ci się znudzi ten chleb razowy z masłem i sałatą:-P

Nie ma to jak pytać o żywienie na forum dotyczącym oprogramowania ;p

Sądzę, że szybciej znajdziesz na :arrow: www.sfd.pl - tam są setki takich tematów :slight_smile:

plunio7 , no wiesz ser żółty zaliczamy do nabiału ;P, pijam mleko o kawy :P, jem jogurty owocowe, niestety od naturalnych mię mdli :frowning: sosen86 , czego ma mi się znudzić?? jak ktoś lubi (…)chleb razowy z masłem i sałatą(…) to nie mam powodu żeby się znudził…

L337 Crew , na tym forum też byłem ale zbyt dużo to oni mi nie pomogli…

Pisze tutaj bo jest to największe forum w Polsce, wiem że o tematyce komputerowej, ale jest dział na luzie gdzie można pogada na inne tematy.

Jeśli uważacie gdzie że ta dieta jest zła to bardzo was proszę edycję tej dietki co napisałem w 1 poście.

k-9 , ale tam napisałeś, że tylko ser…

, a wiesz jakoś mi wypadło z głowy.

wiedz ludzie co mi poradzicie aby wszystko było ok. stosując się do wskazówek Precision Nutrition proszęęęęę was o odpowiedź

Moim zdaniem kiepska ta dieta: mało urozmaicona, niedostosowana do naszego klimatu i niezaspokajająca potrzeb kogoś, kogo organizm jeszcze się rozwija.

Zestaw jarzyn ubogi i “supermarketowy” - w tej chwili możesz kupić sałatę, pomidory i.t.d. tylko z importu, co oznacza, że są to odmiany wyhodowane z myślą o trwałości, nie wartościach odżywczych. Same roślinki są pewnie także czymś zakonserwowane. Nie widzę natomiast np. kapusty, pora, cebuli, buraczków, czyli warzyw, do których Twój organizm jest przystosowany, bo rosną w naszym klimacie.

Jeżeli nie starasz się właśnie szybko schudnąć, prawdopodobnie to jedzenie nie dostarczy Ci wystarczającej ilości kalorii, zwłaszcza teraz, w zimie. Mało tu tłuszczu (witaminy rozpuszczalne w tłuszczach sa potrzebne), i przydałoby się więcej białka i wapnia, z różnych źródeł (orzechy, drożdże, jajka, ryby, rośliny strączkowe).

Jak widzisz, poprawki we wskazówkach tu nie wystarczą, całą dietę zbudowałabym od nowa.

Ogólnie: staraj się to, co jesz, jak najbardziej urozmaicać; im wiecej różnorodnych skladników, tym mniejsze ryzyko, że nie dostarczysz organizmowi czegoś, czego potrzebuje.

W żadnym wypadku nie rezygnuj z ryb, ziemniaków i roślin strączkowych, choćby w niewielkich ilościach.

Dołożyłabym jeszcze do tej listy kukurydzę (selen), mak (mnóstwo wapnia) i wszystkie owoce i warzywa, na jakie zdarzy Ci się wpaść.

No i słuchaj własnego apetytu: jeżeli “chodzi” za Tobą jakaś potrawa, prawdopodobnie jest w niej skladnik, którego brakuje w Twoim organizmie (nie dotyczy używek). Zjedz trochę. Smacznego :slight_smile:

magdalena1999 , dzięki za odpowiedź.

Fakt teraz w zimie trudno jest znaleźć naturalne warzywa które pochodzą z ogródka…

Mam do ciebie jeszcze 1 małe pytanko, Czy pijać Tymbark Vega można uzupełnić brak niektórych witamin (seler pietruszka, jabłko, marchewka), ja wielokrotnie patrzyłem na tył opakowania szukając jakiś chemicznych dodatków… i wydaje mi się że nie ma tam żadnych polepszaczy

Tak samo pijam często soki jednodniowe Marwit wiem że one nie mają żadnych polepszaczy bo po upływie 24 h sok się psuje, no to świadczy o tym że nie są niczym wzbogacane.

Ok zacznę zażywać witaminy ADEK

Ale da lej nie wiem jak powinna wyglądać śniadanie/śniadanie/śniadanie/lunch/podwieczorek/kolacja

Są jakieś sprawdzone linki za dietą spełniające wszystkie zdrowe wskazówki?

Przepraszam, że odpowiadam tak późno, ale to były bardzo zalatane święta :smiley: .

Dziękuję za zaufanie, jednak muszę Cię uprzedzić: nie jestem dietetykiem i nie chciałabym przypisywać sobie w tej dziedzinie większego autorytetu, niż mi się należy. Zagadnienie badam, bo chcę być zdrowa - i tyle. Jeśli mimo to interesuje Cię moje zdanie:

Nie jest tak źle… Istnieją przecież jarzyny, które dobrze się przechowują (jak kapusta czy marchew), mrożonki, soki i przetwory. Myślę, że lepiej jeść je w takiej postaci, niż wcale. Podejrzewam też, że mrożonki i soki, robione z owocow i warzyw, hodowanych w sezonie, a więc wymagających mniej nawozów, odżywek i środków wzmacniających, i szybko przerobione (zwłoka oznaczałaby straty finansowe przetwórni :wink: ) mogą być zdrowsze od niby swieżych produktów, które przetrzymały długą podróż, a potem jeszcze poleżały w sklepie - choć to tylko przypuszczenie, nie mam żadnych dowodów.

Akurat tego soku nigdy nie próbowałam (bez konkretnego powodu, po prostu tak wyszło), więc nie mam zdania na jego temat. Co myślę n.t. picia soków w ogóle, już wiesz.

Brawo, tylko nie przedawkuj, to może być bardziej szkodliwe od niedoboru.

Ja też. Dietetyka to stosunkowo nowa dziedzina wiedzy i tak naprawdę mało co w niej wiadomo na pewno. Jak wszędzie, i tu pojawiają się mody, lansowanie idei na siłę i szarlatani. Zasady Precision Nutrition brzmią dość rozsądnie, ale czemu właściwie zalecają unikanie soków (nie wszystkie soki są dosładzane)? Poza tym, każdy jest inny, nie wierzę, że istnieją normy idealne dla wszystkich. Niestety, nie znam żadnych linków. Propnuję: -postudiować tabele żywieniowe, -słuchać własnego organizmu. To bardzo mądre urządzenie i często najlepiej wie, czego potrzebuje, -nie przesadzać ze słuchaniem dietetyków ;).

Życzę zdrowia :slight_smile: .

może dlatego że ogólnie owoce mają dużą zawartość cukrów ale mają też witaminy. jadaj wszystko lub prawie wszystko w odpowiednich proporcjach. bo nie ma diety idealnej.

I z tymi witaminkami co wymieniłeś to też nie przesadzaj bo ich nie można jeść tak jak np wit C czyli w każdej ilości

Sorry że tak późno piszę.

Ale ko mi powie czego nie należy jeść… Wiecie trochę mam brzucha, i chciałbym go spalić po przez ćwiczenia i poprawne odżywianie się.

Na innych forach każdy od razu wyskakuje mi z dietą… No ale nie wydaje mi się żebym był gotowy na stosowaniu ich, i tak za bardzo nie miałbym warunków… np. w szkole…

Ok to czekam na odpowiedzi.