Dioda dysku

ja mam takie pytanie nie wiecie czemu od jakiegos roku już nie interesowałem się tym zabardzo ale zaczyna mnie to wkurzac świeci mi isę cały czas czerwona dioda od dysku nie wiem cos jest zapewne nie tak ze stykami więc jak ktoś wie to prosze orae THX z góry

Producent model? Ale pierwsze słyszę żeby na dyskach umieszczać diody?

Chyba chodzi o tą diodę na przednim panelu obudowy, tak lukasz88800??

A wtyczkami na płycie głównej to się czasem nie bawiłeś - weź instrukcję do płyty i sprawdź jak podłączona jest wtyczka kontrolki dyski HDD i ewentualnie wsadź prawidłowo.

właśnie nic się nie bawiłem a ta dioda to to światełko na obudowie świeci cały czas na czerwono

jeśli chodzi o płyte mam abita BD7II

tu jest jej zdjęcie

http://pclab.pl/art2114.html

Dioda pod spodem dysku?

Na moim Quantum mam diodę tyle że świeci się na zielono podczas zapisu i odczytu, jak świeci się cały czas to może zrób defragmętację lub format.

nieeee dioda na obudowie od pracy dyksku śiweci się jak pracuje dysk

Jak pracuje dysk ma się świecić.

A czy coś się dzieje z kompem/dyskiem?

nie nic się nie dzieje tylko zawsze jak chodził dysk to widziałem migała ta lampka i wiedziałęm kidy jest obciążony a kiedy nie a teraz sie cały czas świeci anawet jak komp nieruszany stoi :confused: 2% zużycia procesora cały czas

A sprawdź szkodniki - może jednak coś pracuje w tle.

Zobacz jak tam indeksacja dysku/partycji,jak coś to wyłącz.

Zrób defragmentację wszystkich partycji dysku.

w zasadzie to od dysku dioda na obudowie powinna być koloru zielonego (migać jak dysk pracuje) a czerwona dioda powinna być od zsilania (siweci cały czas jak załaczony komp) kiedy u mnie dioda od dysku zaczęła świecić cały czas najpierw tylko przy załaczonym kompie potem już nawet przy wyłączonym to okazało się że na płycie gł jest kilka spuchniętych kondensatorów , komp działał jeszcze kilka tygodni potem już całkowicie płyta gł. padła.

E tam,na budzie zasilanie to z reguły dioda zielona.

Dioda czerwona to dysk.

Zielona dioda jest spotykana na kieszeniach na dysk/napędach.

A pewnie tak, msza racje już z pół roku mam obudowe z wyświetlaczem cyfrowym i już zdążyłem zapomnieć jaki kolor ma dioda od dysku.