Dioda NumLock nie gaśnie po zamknięciu Win7

Przy zamknięciu Win7 nie gaśnie dioda NumLock na klawiaturze (można ją wyłączyć ręcznie). Poprzednio miałem WinXP i dioda gasła samoczynnie. Nie jest to sprawa biosu, nic tam nie zmieniałem i z tego co widzę nic samoczynnie się nie zmieniło. Chyba nie jest to sprawa klawiatury, bo moja klawiatura podłączona do dwóch innych kompów (WinXP i Vista) działa poprawnie czyli dioda samoczynnie gaśnie przy zamknięciu systemu. Podejrzewam, że gdzieś w Windows7 jest możliwość ingerencji w gaśnięcie diody, bo chyba tylko to zostało.

Mógłby ktoś podpowiedzieć?

laptop czy stacjonarny

jak wyłączasz komputer może go nie wyłączas tylko w stan wstrzymania przechodzi

Jest to stacjonarny i jest wyłączany a nie w stanie wstrzymania.

Dodam jeszcze, że po ręcznym zgaszeniu diody, przy ponownym uruchomieniu dioda się zapala i klawiatura działa bez zarzutu.

Musisz się z tym po prostu pogodzić i wyłączać komputer, albo po prostu wymienić płytę główną, ponieważ niektóre płyty mają właśnie taką wadę, że na standby podają napięcie na USB/PS/2 i przez to numlock się świeci. No chyba, że w biosie masz opcję bootup numlock, lub podobną, to wtedy wystarczy, że przestawisz ją na disabled i problem zniknie, a 7 i tak będzie sobie załączać numlock po uruchomieniu. Nie wiem jakim cudem, ale ja właśnie miałem taki problem i wyłączenie tej opcji pomogło.

Problem w tym, że na tej samej płycie pod WinXP dioda gasła a pod Win7 nie gaśnie.

W takim razie tak jak napisałem sprawdź czy masz w biosie opcję bootup numlock, lub podobną i problem zniknie.

Tak, boot up numlock trzeba było wyłączyć, choć w WinXP przy tej funkcji włączonej dioda gasła.

Problem rozwiązany.

Dzięki serdeczne.