Dioda od dvd romu mruga identycznie z tą od dysku :-(

Hey

Zepsuł mi się dvd rom zaniosełm na gwarancje i dali mi nowy tej samej firmy. Podłączyłem go pod te same kabelki jak tamten . Wszystko dobrze czyta tylko jest jeden problem :

Kiedy mruga dioda na dvd romie to dioda od dysku też miga tak smao jak tamta - identycznie.

Np. kiedy otworzę szufladę dvd i zamknę to na początku zawsze kilka razy dioda od dvd muruga ale ta od dysku mruga wtedy tak samo jak ta - razem .

Zdarza się też takie coś że jednym razem jak otwroze szufladę dvd i zamknę to pomrugają razem i obie gasną a drugim razem jak otworzę i zamknę szufladkę to obie mrugają i ta od dvd gaśnie a ta od dysku świeci się cały czas mimo że nic nie robię aż do nastepnego otworzenia i zamknięcia dvd.

Zmieniałem zworki - na początku miałem na slave , zmieniłem na master i dalej tak samo

Co jest grane na tamtym dvd nie miałęm takich problemów.

Proszę specjalistów o pomoc bo nie wiem co mam zrobić

prawdopodobnie w serwisie wgrali ci nowy bios najczęściej tak działaja nagrywarki i DVDromy firmy NEC u mnie tez tak sie dzieje na DVD RW bo RW firmy lLite on dioda zachowywała sie inaczej

Ps przy wysówaniu i wsówaniu tacki świeci i po0dczas zapisu czy odczytu swieci rownocześnie z diodą kontrolna dysku

Niektóre napędy CD powodują taką reakcje diody dysku,myśle że nie jest to groźne i jest dopuszczalne.

Możliwe że powoduje to firmware napędu lub brak dobrego ekranowania taśmy lub coś innego.

Podepnij nagryware na drugi kanał IDE jako Master i na ostatniej wtyczce taśmy sygnałowej.

Sprawdź taśmy i wtyczki,zworki na płycie głównej,ich osadzenie.

Sprawdź wtyczki zasilające napędów może gdzieś brak styku.

Wyjmij kabel audio z napędu jak podpięty i zobacz.

Zmień taśme sygnałową napędu na nową,kup 80 żyłową.

moim zadaniem zostaw tak jak jest niczemu to nie przeszkadza - no chyba ze tobie to kombinuj

dzięki za pomoc ale czy nie ma innego sposobu bez przekłądania taśm na zrobienie tego???

Nie jest to co prawda jakaś awaria ale denerwuje mnie takie coś a w szczególności wtedy gdy co jakiś czas przy zamknięciu dvd lampaka dysku się już cały czas świeci aż do nastepnego uruchomienia :-(.

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam mat1as