Dioda od dvd romu mruga identycznie z tą od dysku :-(

(Mat1as) #1

Hey

Zepsuł mi się dvd rom zaniosełm na gwarancje i dali mi nowy tej samej firmy. Podłączyłem go pod te same kabelki jak tamten . Wszystko dobrze czyta tylko jest jeden problem :

Kiedy mruga dioda na dvd romie to dioda od dysku też miga tak smao jak tamta - identycznie.

Np. kiedy otworzę szufladę dvd i zamknę to na początku zawsze kilka razy dioda od dvd muruga ale ta od dysku mruga wtedy tak samo jak ta - razem .

Zdarza się też takie coś że jednym razem jak otwroze szufladę dvd i zamknę to pomrugają razem i obie gasną a drugim razem jak otworzę i zamknę szufladkę to obie mrugają i ta od dvd gaśnie a ta od dysku świeci się cały czas mimo że nic nie robię aż do nastepnego otworzenia i zamknięcia dvd.

Zmieniałem zworki - na początku miałem na slave , zmieniłem na master i dalej tak samo

Co jest grane na tamtym dvd nie miałęm takich problemów.

Proszę specjalistów o pomoc bo nie wiem co mam zrobić

(M a x) #2

prawdopodobnie w serwisie wgrali ci nowy bios najczęściej tak działaja nagrywarki i DVDromy firmy NEC u mnie tez tak sie dzieje na DVD RW bo RW firmy lLite on dioda zachowywała sie inaczej

Ps przy wysówaniu i wsówaniu tacki świeci i po0dczas zapisu czy odczytu swieci rownocześnie z diodą kontrolna dysku

(JNJN) #3

Niektóre napędy CD powodują taką reakcje diody dysku,myśle że nie jest to groźne i jest dopuszczalne.

Możliwe że powoduje to firmware napędu lub brak dobrego ekranowania taśmy lub coś innego.

Podepnij nagryware na drugi kanał IDE jako Master i na ostatniej wtyczce taśmy sygnałowej.

Sprawdź taśmy i wtyczki,zworki na płycie głównej,ich osadzenie.

Sprawdź wtyczki zasilające napędów może gdzieś brak styku.

Wyjmij kabel audio z napędu jak podpięty i zobacz.

Zmień taśme sygnałową napędu na nową,kup 80 żyłową.

(M a x) #4

moim zadaniem zostaw tak jak jest niczemu to nie przeszkadza - no chyba ze tobie to kombinuj

(Mat1as) #5

dzięki za pomoc ale czy nie ma innego sposobu bez przekłądania taśm na zrobienie tego???

Nie jest to co prawda jakaś awaria ale denerwuje mnie takie coś a w szczególności wtedy gdy co jakiś czas przy zamknięciu dvd lampaka dysku się już cały czas świeci aż do nastepnego uruchomienia :-(.

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam mat1as