Dioda od liveboxa co chwile mruga przy wylaczonym kompie

Witam,otoz znow mam pewien problem:/.Polega on na tym,ze gdy wylacze kompa,albo nic na nim nie robie ,dioda w liveboxie co chwile mruga,jakby cos wysylala.Powinno tak byc?Moze to keylogger?:confused: Prosze o pomoc,z gory dzieki.

Dodane 31.07.2009 (Pt) 21:33

pomoze ktos?:confused:

A może ktoś sie podpiął pod twoją sieć wifi? Wyłącz wifi w opcjach i zobacz.

Troche zle to ująlem,co chwile mruga,nie caly czas.Moze to jakis syf?:confused:

Ale jak masz wyłączonego kompa to żaden syf nic nie powinien wysyłać ani pobierać.

No to nie wiem,czytalem gdzies ze jak sie wylaczy kompa,a internet nadal cos wysyla to moze to byc jakas infekcja albo wlamanie:/

Nie wiem gdzie to czytałeś ale za mądre to nie jest. Dla pewności zrób logi. Ja sie tam nie znam na tym, jak ktoś mądrzejszy przyjdzie to Ci powie jak.

Na wp.pl kiedys byl taki poradnik:po czym poznac ze komp jest zainfekowany.Tam wlasnie to bylo ze gdy nic nie robimy przy kompie albo jest wylaczony i internet nadal pracuje to moze byc oznakiem infekcji lub wlamania.

To jest nie możliwe, bo żeby dysk pracował musi mieć energie, jak komp jest wyłączony to energii nie przekazuje dyskowi.

No to nie wiem,widocznie Ci co pisali ten poradnik byli kiepscy.Kurde mogl by ktos inny sie jeszcze wypowiedziec?Moge dac logi,tylko podajcie z jakich programow,czy jak zrobie combofixem to nic sie nie stanie bo slyszalem rozne wersje:/

Hej,

Spokojnie, to nie może być infekcja, gdyż urządzeń takich jak LiveBox na dobrą sprawę nie da się zainfekować wirusem. Natomiast symptomy, o których piszesz to efekt normalnej pracy urządzenia - komunikuje się ono z serwerem, by sprawdzić, czy połączenie jest aktywne. Objawia się to zapalaniem się lampki w równych okresach czasowych… Jeśli odstępy nie są regularne, a czasami dioda świeci praktycznie cały czas, może to oznaczać, iż inna osoba podłączyła się do Twojej sieci i z niej korzysta. To jednak łatwo sprawdzić wchodząc do panelu administracyjnego LiveBox’a - wybierasz zakładkę Sieć bezprzewodowa i klikasz Edytuj listę filtrów MAC. Pojawia się lista adresów MAC, z której możesz wyrzucić inne adresy MAC niż Twojej karty sieciowej i tym sposobem utrudnić dostęp do Twojej sieci…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Diamatheus dzieki bardzo.Pozdrawiam:]

//Edit

Dodam ze tam nie mam zadnych adresow MAC to dobrze?Neta mam podlaczonego pod USB nie pod karte sieciowa,jesli o to chodzi:D

Hej,

Nie ma sprawy… :slight_smile:

Powiem tak - prawidłowo. Skoro nie używasz sieci bezprzewodowej, to nie powinno być żadnych wpisów w adresach MAC, które są rejestrowane tylko dla połączeń bezprzewodowych - czyli faktycznie jest dobrze. Możesz spać spokojnie. :slight_smile: A skoro nie używasz WiFi to z powodzeniem możesz dla pełnego bezpieczeństwa wyłączyć sieć bezprzewodową - w Panelu administracyjnym LiveBox’a wybierasz zakładkę Sieć bezprzewodowa i klikasz przycisk Wyłącz - i gotowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus